Araba Şasesi Düzeltme Fiyatları

Herhangi bir çarpma sonucu veya kaza sonucu arabalarda şase bükülebilmekte, yamulmakta ve kırılabilmektedir. Bu gibi durumlarda tek yapılacak şey ise şase düzeltme işlemidir. Şase düzeltme fiyatları şase durumuna, bükülmesine ve tamir edilecek alanın büyüklüğüne göre belirlenir.

Şase ve direklerde oynama olan araçların tamir işleri genellikle profesyonel iş yerleri tarafından yapılır. Araç şasesinde oynama varsa, şasede yamulma varsa kesinlikle iyi bir servis ile iletişime geçilmelidir. Aksi taktirde araçta şase düzeltme sırasında açıklıklar oluşabilir ve bunun geri dönüşü de çok zor olabilir.

Şasi hasarı her usta tarafından yapılmaz. Sadece şasi tamiri , şasi düzeltmesi yapan sanayi veya özel servisler bulunur. Bu iş yerlerinden birisini tercih edecek olursanız internet üzerinden araştırmanızı yapmalı ve kullanıcı deneyimi en iyi olan iş yerini seçmelisiniz.

2023 Araba Şasesi Düzeltme Fiyatları

2023 Araba Şasesi Düzeltme Fiyatları

Marka – ModelFiyat
Tofaş Şahin Doğan Şase düzeltme fiyatı7000 TL
Fiat Palio Şase düzeltme fiyatı10000 TL
Skoda Favorit Felicia Şase düzeltme fiyatı10000 TL
Merceddes w124 Şase düzeltme tamir fiyatları14000 TL
Fiat Doblo Şase düzeltme fiyatı11000 TL
Hyundai Getz Şase düzeltme fiyatları10000 TL
Honda Civic Şase düzeltme fiyatı12000 TL
2023 Araba Şasesi Düzeltme Fiyatları

Şase podye tamiri fiyatları ise kırık boyutuna göre değişmektedir. Şase tamiri yapılabilir fakat orijinali kadar hiç bir zaman sağlam olmaz. Bu yüzden şase tamiri konusunda da araştırarak hareket etmelisiniz.

Sağ ön şase düzeltme ve sol şase düzeltmesi komple olacak ise masraf oldukça büyük olabilir. Şase durumu araçta kötü ise bunun ortalama 1 haftalık işi olacağını da belirtmek isteriz.

Şase Podye Tamiri Yapılır mı ?

Araçlarda kaza durumunda ön veya yan taraftan gelecek darbelere karşı direnç gösteren yerlere podye denir. Kaza anında ise podye tarafında bir takım sorunlar oluşur. Bükülme, kırılma veya eğilme gibi birçok sorun oluşabilir. Podye tamiri ise günümüz de yapılan bir şeydir. Sadece ilgili firmayı bulmanız gerekir. Şase podye tamiri minimum 1500 TL’den başlayan fiyatlar ile yapılır.

Şase ve direklerde oynama nasıl anlaşılır?

Şase ucu işlemli ne demek?

Şase ucu işlemi; şasenin uç tarafında yapılan işlemlerdir. Genel olarak şasi işlem görmüş araçların rijitliği bozulduğundan bu tarz işlem görmüş araçların satın alınması pek önerilmez. Şasi ucu, direksiyon kolonu ve süspansiyonun buluştuğu çerçevenin sonudur. Daha önce ön tekerlekleri yerden kalkmış bir araba gördüyseniz, direksiyon dişli kutusunun arabanın yan tarafından dışarı çıktığını görebilirsiniz. Bu, bir şasi ucunun bir örneğidir. Arabanın motor bloğuna ve şanzımana bağlanan parçası olan şasi ucu farklı nedenlerle işlem görebilir. En yaygın neden, bir kazada hasar görmüş olması ve onarılması veya değiştirilmesi gerekmesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Volvo C40 Recharge Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023
Şase ucu işlemli ne demek?

Şasi güçlendirme nasıl yapılır?

Bir şasiyi güçlendirmenin en iyi yolu onu daha kalın yapmaktır. Ancak bu her zaman mümkün veya pratik değildir. Şasiyi daha kalın yapmak istemiyorsanız, destek veya köşebent ekleyerek de güçlendirebilirsiniz. Bir şasiyi güçlendirmenin en iyi yolu köşebentler eklemektir. Köşebentler, bir aracın yapısındaki zayıf noktalara ekstra güç sağlamak için üst üste kaynaklanmış küçük metal parçalarıdır. Bu köşebentler, aracınızın herhangi bir yerine eklenebilir ve ne kadar alana sahip olduğunuza bağlı olarak minimum değişiklikle kolayca yapılabilir. Herhangi bir ekstra değişiklik istemiyorsanız, kaynak yerine perçin kullanarak tutturabilirsiniz. Bu da yerinde kaynak yapmaktan daha kolaydır. Bir de aracınızda güçlendirme yapılırken, rijitliğin sağlanıyor olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Şasi güçlendirme nasıl yapılır?

Podye düzeltilmiş araç alınır mı?

Podye oldukça sert bir metal parçasıdır. Araç iskeletinin en kritik parçaları arasında yer almaktadır. Bunun için de podye oldukça pahalı olan bir parça olarak karşımıza çıkar. Şayet araç orta seviyede bir hızda kaza yapmışsa podyenin hasar görme olasılığı vardır. Böyle durumlarda alanlarında uzman olanlar tarafından profesyonel bir şekilde podyenin eski haline döndürülmesi mümkün olabilir. Ancak kimi zaman hasar çok daha fazla olabilir. Böyle durumlarda aracın podyesinin yenisiyle değiştirilmesi gerekir. Bu bilgiler doğrultusunda podye düzeltilmiş bir aracı satın almak, trafik güvenliği konusunda birtakım sorunları da beraberinde getirecektir. Bundan dolayıdır ki podyesi işlem görmüş bir aracın satın alınması pek önerilmez. Bunun yerine araçta podye komple değişmişse böyle zamanlarda araç satın alınmasında bir risk bulunmaz.

Podye düzeltilmiş araç alınır mı?

Araç şase numarası okunmuyor ne yapmalıyım?

Araç şasesi okunmuyorsa bu can sıkıcı bir sorundur. Çoğu zaman şase numarası yazan yerin üzerine balata spreyi benzer ürünleri sıkmak bu sorunu çözmek için yeterli olabilir. Spreyi sıktıktan sonra mikrofiber bez yardımıyla iyice temizlemenizi öneriyoruz. Sonrasında bolca WD 40 sıktıktan sonra diş fırçasıyla numaranın yerini fırçalamanız işe yarayacaktır. Ancak bu işlem hemen sonuç vermeyecektir. Yaklaşık olarak 24 saat süre bekledikten sonra tekrar aynı işlemi yaptığınız zaman en azından harfler vs seçilir hale gelecektir. Şasi numarası, aracınız için benzersiz bir tanımlayıcıdır. Genellikle sürücü tarafı şasi rayında, aracın ön tarafına yakın bir yerde bulunur ve iki taraftan da okunabilmesi için iki yere damgalanmıştır.

Araç şase numarası okunmuyor ne yapmalıyım?

Şase ve direklerde oynama nasıl anlaşılır?

Şayet düz bir yolda hareket halindeyken siz frene bastığınız zaman aracınız sağa ya da sola doğru yoğun bir şekilde çekme yapıyorsa böyle bir durumda şase ya da direklerle oynama olma ihtimali oldukça fazladır. Çünkü bu sorun doğrudan şasiyle ilgilidir. Özellikle aracınızın fren sisteminden ve balatalarından emin olduğunuz halde bu sorunu yaşıyorsanız, kuvvetle muhtemel aracın şasi ve direkleri işlem gördüğünden bu sorunu yaşıyorsunuzdur. Genel olarak bir araçta şasi ve direklerde oynama varsa bu ekspertiz kontrolünde de anlaşılmaktadır. Bu tarz araçlar sonrasında çok fazla sıkıntı çıkardıklarından satın alınması pek tavsiye edilmemektedir.

Şase işlemli araç alınır mı?

Şase de işlem olan bir araç hem alınabilir hem satılabilir. Şase işleminin ne tarafta olduğuna ve işlem boyutuna bağlı olarak kullanıcılar şase işlemli araçları alabilmekte ve satabilmektedir.

Şase tamiri fiyatları kaç tl?

Her araç ve her hasar için farklı fiyatlar çıkar. Ortalama bir aracın şase tamiri ücreti ise 2000 TL’ den başlayabilir.

“Araba Şasesi Düzeltme Fiyatları” üzerine 5 yorum

 1. Merhaba 2005 model Opel Corsa C aracıma bagaj kapağı ve arka sağ çamurluk ezilecek şekilde vuruldu.Gittiğim kaportacı sağ arka şasiden çektirme yaptı ama yerine tam getiremedi. 1,5 cm kadar daha sağ arka tampon hizasında çekilmesi gerekiyor fiyatı ne olur

  Cevapla
 2. Fiat doblo 1.3 on tarafta şasede yamulma bu yüzden motor kulağı oturmuyor tahmini şase düzeltmek için fiyatıniz nedir

  Cevapla
 3. merhaba 2010 albea aracım var rot balansa gittiğimde ön tekerlerlerin yere basan kısmı dışarıda duruyor ve şasecide kulelerin düzeltilmesi gerek dediler fiyatı ortalama ne kadardır acaba bu işlemin

  Cevapla
 4. volvo s60 aracım var geçen şöför tarafının orta direğine araç çarptı ve biraz bükülme oldu ortala fiyat ne çıkar

  Cevapla
  • Geçmiş olsun, Volvo S60 marka model aracimizin ortalama şase düzeltme fiyatı 14.000 – 18.000 tl civari işçilik dahiş fiyat çıkar.

   Cevapla
Yorum yapın