Amerika Araba Fiyatları 2023

Amerika araba fiyatları konusunda siz oto ayar kullanıcına özel bir tablo hazırladık. Bu tabloda tüm Amerika araç fiyatlarını detaylıca görebilir ve yorumlayabilirsiniz. Amerika’da araç satın almak ülkemize göre daha kolay ve daha ucuzdur. Amerika da araç fiyatları konusunda kullanıcılar birçok markayı uygun fiyatlara satın alabilmekte ve çok daha kolay ulaşabilmektedir. Amerika da araba fiyatlarını en güncel sonuçlar ile bir araya getirdik.

Amerika’da Araba Fiyatlarının Ucuz Olma Sebebi Nedir?

Amerika araç üretimi konusunda çok eski bir tarihe sahiptir. Bu sayede otomotiv sektöründe çok büyümüş ve üretimi her geçen yıl daha da artırarak dünya devi markaların üretimi konusunda çok başarı sağlamış bir ülkedir. Bu yüzden Amerika’da araç alış satış fiyatları oldukça düşüktür. Rekabetin en üst düzeyde olduğu bir ülkedir.

AMERİKA’DA 2023 YILI ORTALAMA SIFIR ARAÇ FİYATLARI

2022 yılında ABD araç fiyatları alttaki tabloda eyaletlere göre ortalama fiyatlar ile birlikte listelenmiştir.

Araç MarkasıABD Araç Fiyatı
Stellantis (Alfa Romeo, Fiat, Jeep..)$59,584
General Motors (Cadillac, Chevrolet…) $57,076
Volvo S90$76,942
2021 CHEVROLET SİLVERADO 1500$67,210
2021 Honda Pilot Special Edition$53,618
Subaru $44,100
Nissan $41,917
Mitsubishi $34,918
Honda $44,086
Ford $58,930
Amerika araba fiyatları 2023

AMERİKA’DA 2023 YILI İKİNCİ EL ARAÇ FİYATLARI

Amerika’ da ikinci el araç satışları oldukça yüksektir. Kullanıcılar genellikle ikinci el araç satımında ise daha düşük kilometreli araçlara daha uygun fiyatlar ile sahip olabilmektedir. Amerika ikinci el araba fiyatlarını tablo halinde gösterelim. Fiyatlar Amerika’da araç satışı sitelerinden alınan 2023 yılına ait güncel fiyatlardır. Listelenen araçlar 35.000- 80.000 mil arasındadır.

Marka Modelİkinci El satış fiyatı
2018 Honda Accord Hybrid EX$33,000
BMW X5 xDrive35i$41.500
2016 Dodge Challenger R/T$37.000
2019 Mazda CX-5 Grand Touring$30.500
2018 Ford Escape SE$26.000
2012 Porsche Panamera 4$45.000
2010 INFINITI G37 x$17.500
2016 Cadillac Escalade Platinum$50.500
2019 Dodge Charger GT$40.000
2017 Subaru Outback 2.5i Premium$25.000
2020 Ford Mustang GT$45.000
2018 Ford Explorer XLT$41.000
2016 Chevrolet Tahoe LT$45.000

Amerika’da Araç Satım ve Alımında Vergi Sistemi Nasıl İşler?

Amerika da araç vergileri ülkemizdekinden farklıdır. Araç satın alan bir kişinin ödemesi gereken vergiler şunlardır:

  • Tüketim vergisi [ excise tax ]
  • Mülkiyet vergisi [ property tax ]
  • Satış vergisi [sales tax ]

Eyaletlere göre de vergi sistemi değişebilmektedir. Belirli eyaletlerde eyalet vergisi ödeme durumu da mevcuttur.

Amerika’da bir araç satın alındığında kullanılacak eyaletin motorlu taşıtlar idaresi bölümüne bir başvuru yapılır ve o bölgenin belirlemiş olduğu vergiler ödenir. Araç satın alımında iki vergi türü ile karşılaşılır. Birincisi satış vergisi, ikincisi ise kullanım vergisidir. Bazı bölgeler de %5-6 arası satış vergisi ödenir. Farklı bölgelerde ise farklı fiyatlandırmalar da çıkabilir.

Amerika’ da SUV, Pickup ve eski spor araçları kullanmak oldukça uygun fiyatlarla sağlanmaktadır. Amerika’nın hemen hemen tüm eyaletlerinde yüksek motorlu suv ve pickup tarzı araçları görebilirsiniz. Genellikle yüksek motorlu araçlar tercih edilir. İkinci el yıl ortalaması görüldüğü gibi maksimum 5 yıllık olmak üzere tabloda listelenmiştir. Eğer daha düşük araçlara binmek istenirse 4.000- 7.000$ gibi fiyatlara da Amerika da araç satın almak mümkündür.

Amerika alım satım siteleri

Amerika da ikinci el ve sıfır araç satışları için takip etmeniz gereken birçok site bulunmaktadır. Bu siteler eyaletlere özel veya genel siteler olmak üzere birkaç çeşide ayrılır. En çok takip edilen siteleri listeleyelim. Kaliforniya, Montana , Hawaii, New Mexico, Nevada, Indiana , New York, Pensilvanya gibi birçok eyaletin kendine ait araç alım satım siteleri mevcuttur.

  • Cars.com
  • autoscout24.com
  • edmunds.com

Amerika Araba Kiralama Fiyatları

Amerika da herhangi bir araba kiralama işini her ülkede olduğu gibi kolaylıkla yapmak mümkündür. Tabi ki birçok ülkeye göre ABD araç kiralama fiyatları daha uygun olmaktadır. Günlüğü 35- 70 dolar arasında lüks otomobilleri kiralayıp gezebilirsiniz. Bu araçlar arasında SUV, Pickup, Sedan ve HB tüm modelleri bulmak çok kolaydır.

Toyota RAV 4 kiralama fiyatı$33
Nissan Maxima kiralama fiyatı$34
Ford Eco Sport$36
BMW 3 Series$40
Premium SUV BMW X1$43
Chrysler 300$60
Chevy Colorado Pickup Truck$67

Amerika da araba satışı ve kiralama konusunda hazırladığımız bu makalemize göz atarak tüm detayları öğrenebilir ve merak ettiklerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Amerika araba ehliyeti Türkiye’de geçerli mi?

Amerika’da araba almak kolay mı?

Amerika dünyada en çok arabaya sahip ülkedir. Ancak yakın zamana kadar aynı zamanda araba satın almak için dünyanın en pahalı yeriydi. Ancak son zamanlarda bu durum biraz da olsa değişmeye başlamıştır. Yeni arabaların fiyatları hızla düşmesiyle Amerika’da araba satın almak da daha kolay bir hale geldi. Bu durum beş yıl öncesine göre araçların çok daha ucuz hale gelmesiyle mümkün oldu. An itibariyle Amerika’da araba sahibi olmanın oldukça kolay olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bunun için ‘’Dealer’’ adı verilen galerilerden araç almak yerine; doğrudan ikinci el araçlarını satışa çıkaranlardan almanızı öneririz. Çünkü bir galeriden araç satın aldığınız zaman aracın tüm bakımlarını vs yaparak; daha pahalı bir satış rakamı talep etmektedirler.

Amerika’da araba almak kolay mı?

Amerika’da hangi arabalar var?

Ford markasına ait; Mustang ve Chevrolet markasına ait Corvette gibi arabalar, Amerikan otomobil üretiminin simgeleridir. Ancak yeni veya kullanılmış bir şey arıyorsanız, satın alınabilecek çok daha fazla model vardır. Diğer popüler markalar Dodge, Cadillac ve Hyundai markalarıdır. Amerika’da spor arabalar, kamyonlar, minibüsler ve SUV modeller dahil olmak üzere birçok farklı araba türü vardır. Ülkede en popüler araba markaları arasında; Chrysler, Dodge, GMC, Buick, ve Cadillac gibi markalar yer almaktadır. Yine Amerika’da Hummer, Jeep ve Lincoln gibi lüks markalar da Amerika’da popüler olan araç markaları arasında yer almaktadır. Bu durumun oluşmasında Amerika’daki otomotiv sektörünün güçlü ve dinamik bir yapıya sahip olması etkili olmaktadır.

Amerika’da hangi arabalar var?

Amerika neden çok ucuz?

Amerika bir araba markaları ülkesidir ve bunun nedenini anlamak kolaydır. Çünkü Amerika, bugün yollardaki en popüler arabalardan bazıları da dahil olmak üzere pek çok araç markasına ev sahipliği yapmaktadır. Üstelik bu durum çok eski yıllardan bu yana böyledir. Amerika’da arabalar ucuzdur. Çünkü araçlar burada Amerika’da üretiliyor. Arabalar onlarca yıldır Amerika’nın pek çok farklı şehirlerinde üretiliyor. Üstelik bu artık Amerikan kültürünün bir parçası haline gelmiştir. Bir de günümüz itibariyle birçok insan Amerikan yapımı bir araçta başka herhangi bir araç kullanmaktan daha güvenli hissediyor. Bu da ülkedeki araba markalarına olan güveni arttırmaktadır.

Amerika neden çok ucuz?

Amerika araba ehliyeti Türkiye’de geçerli mi?

Evet, Amerika araba ehliyeti Türkiye’de geçerlidir. Esasında bu durum yabancı turistlere sağlanan bir kolaylıktır. Buna göre ülkemize yurtdışından gelenlerin sürücü belgeleri 6 aylık süre içerisinde geçerlidir. Bu süre yapancı turistin ülkemize ilk giriş yaptığı tarihten itibaren geçerlidir. 6 aylık sürenin ardından yabancı turistlerin ehliyetlerini Türkiye’deki sürücü belgesiyle değiştirilmesi gerekmektedir. Bu durum Amerika araba ehliyeti sahipleri için de geçerlidir. Dolayısıyla Amerika’dan gelen ve Türkiye’de araba kullanmayı isteyenler 6 ayın sonunda ehliyetlerini yenilemelidir. Bu yasal bir zorunluluk olarak karşımıza çıkar.

Yorum yapın