Alfa Romeo Periyodik Bakım Fiyatları 2023

Alfa Romeo periyodik bakım fiyatları gündeme geldiği zaman hemen her yıl güncellenen fiyat seçenekler karşımıza çıkıyor. Bilindiği üzere Alfa Romeo araçlarının düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekiyor. Çünkü periyodik bakım sayesinde aracınızdan üst düzeyde bir performans elde edebilirsiniz. Peki, Alfa Romeo periyodik bakımları kaç km’de bir yapılır? Dahası Alfa Romeo Giulia yağ bakımı nasıl yapılır? 2023 güncel fiyatları ne kadardır? İşte bu ve benzeri sorulara dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Alfa Romeo periyodik bakım fiyatları

Alfa Romeo Periyodik Bakımı Neyi Kapsar?

Özellikle Alfa Romeo periyodik bakımı söz konusu olduğu zaman düzenli aralıklar halinden kontrol edilmesinin şart olduğu kritik aşamalar karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla Alfa Romeo periyodik bakımları gündeme geldiği zaman aşağıdaki bakım ve kontrollerden söz edebiliriz;

 • Akü kontrolünün yapılması
 • Fren sıvısının değiştirilmesi
 • Yağ filtresinin değiştirilmesi
 • İç filtrelerin değişiminin yapılması
 • Işık ve elektronik aksamın bakımı
 • Frenler, motor ve şasinin kontrolü ve bakımı

Alfa Romeo periyodik bakımlarının 15 bin km’de bir yapılması önerilmektedir. Bununla birlikte 1 yıllık süre içerisinde en az bir kere aracın aracınızın periyodik bakımının yapılması şarttır. Bu zaman dilimi içerisinde biraz önce listelediğimiz bakımları ve kontrollerin yapılması gerekmektedir.

Alfa Romeo Ağır Bakımları Kaç Km’de Yapılmalıdır?

Araç sahiplerinin merak ettikleri soruların başında Alfa Romeo ağır bakım kaç km de yapılmalıdır? Sorusu ilk sıralarda yer almaktadır. Alfa Romeo ağır bakımı ortalama olarak 70 bin km ile 90 bin km arasında yapılmak durumundadır.

Alfa Romeo Ağır Bakımında Neler Yapılıyor?

İlk önce araca ait tüm aktif mekanik parçaların genel kontrolü yapılmalıdır. Bu aşamada Alfa Romeo ağır bakımı aşamalarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

 • Yağ sızıntıları kontrol edilmelidir
 • Süspansiyon sistemi kontrol edilmelidir
 • Aracın şanzıman yağının değişimi yapılır
 • Triger setinin kontrolü yapılarak; gerekirse değiştirilir
 • Rot ayarı, far ayaları ve diğer tüm sitemlerin ayarlaması yapılmalıdır
 • Periyodik bakımda yapılan tün kontroller ağır bakım kapsamında yer alır
Alfa Romeo periyodik bakım fiyatları ne kadardır

Alfa Romeo Giulia Periyodik Bakım Fiyatları

Alfa Romeo Giulia periyodik bakım fiyatları listesi gündeme geldiği zaman karşımıza farkı seçenekler çıkacaktır. Aşağıda güncel Alfa Romeo Giulia periyodik bakım fiyatları listesi oluşturduk. Ancak bu listenin genel anlamda bilgi vereceğini unutmamak gerekiyor. Çünkü araçların bakım fiyatları servisten servise değişiklik gösteriyor. Bütün bu bilgiler ışığında Alfa Romeo Giulia periyodik bakım fiyatları tablosu aşağıdaki gibidir;

Alfa Romeo Giulia Periyodik Bakım 1000 – 2500 TL

Alfa Romeo Giulia Yağ Bakımı Fiyatları

Alfa Romeo Giulia yağ bakımı fiyatları yapılacak olan işlemin detaylarına göre değişiklik gösteriyor. Ortalama her 10 bin km’de bir araçların yağ bakımının yapılması gerekiyor. Bu ortalama 125 saatlik bir motor çalışma süresine eşittir. Sizin için Alfa Romeo Giulia yağ bakımı fiyatları bilgisine yer verdik. Burada verdiğimiz bilgi ortalama fiyat bilgisidir. Dolayısıyla servisten servise değişiklik gösterebilir.

Alfa Romeo Giulia                      Yağ Bakımı 750  – 1000 TL

Alfa Romeo Giulia Kışlık Bakım Fiyatları

Kışlık yağ bakımı oldukça kritik bir işlemdir. Her şeyden önce sürüş güvenliğini doğrudan etkiler. Alfa Romeo Giulia kışlık bakımı gündeme geldiği zaman aşağıdaki bakımlar yapılmaktadır;

 • Rot ve balans ayarları
 • Motor yağının kontrolü ve değişimi
 • Sileceklerin kontrol edilmesi ve suyunun ayarlanması
 • Ranyatörde yer alan suyun donmaması için antifriz konulması
 • Aracın far ayarının yapılması ve siz lambalarının kontrol edilmesi            
 • Araçtaki filtrelerin kontrolünün yapılması, gerekliyse değiştirilmesi
MARKA MODEL YAPILAN İŞLEM FİYAT
Alfa Romeo Giulia      Kışlık Bakım 1500 – 3000TL
Alfa Romeo periyodik bakım fiyatı

Alfa Romeo Stelvo Periyodik Bakım Fiyatları

Alfa Romeo Stelvo aracınızdan üst düzeyde bir performans elde etmek isterseniz, mutlaka düzenli aralıklar halinde periyodik bakımlar yaptırmalısınız.  Turbo benzinli bir motora sahip olan Alfa Romeo Stelvo; 200 hp güç ve 330 Nm tork performansıyla dikkat çekici bir özelliğe sahiptir. Veloce ve Sprint versiyonlarıyla karşımıza çıkan bu araç; yakıt ekonomisiyle de ön plana çıkıyor. Yalnız Alfa Romeo Stelvo aracınızdan üst düzeyde bir performans elde etmek isterseniz mutlaka düzenli aralıklar halinde bakım yaptırmalısınız. Alfa Romeo Stelvo periyodik bakımı, aracın tüm mekanik aksamının kontrol edilmesi ve eksiklerinin giderilmesi işlemidir.

MARKA MODEL YAPILAN İŞLEM FİYAT
Alfa Romeo Stelvo Periyodik Bakım 1500 – 2500 TL

Alfa Romeo Stelvo Yağ Bakımı Fiyatları

Yağ bakımı mutlaka düzenli aralıklar halinde yapılmadır. Çünkü yağ bakımının düzenli olarak yapılmaması demek, aracınızda ciddi maliyetlerle karşılaşmanız anlamına gelir. Alfa Romeo Stelvo yağ bakımı düzenli olarak her 10 bin km de bir yapılmak durumundadır. Şayet aracınız 125 saatlik bir motor kullanım süresine ulaşmışsa da aracınızın yağ bakımı yaptırmalısınız.

MARKA MODEL YAPILAN İŞLEM FİYAT
Alfa Romeo Giulia    Yağ Bakımı 1000 – 1500
https://www.youtube.com/watch?v=l49Bs8_TT1E

Alfa Romeo Stelvo Kışlık Bakım Fiyatları

Alfa Romeo Stelvo kışlık bakım fiyatları söz konusu olduğu zaman karşımıza oldukça geniş kapsamlı içerikler çıkar. rot balans ayarlaması başta olmak üzere, motor yağının kontrol edilmesi; sileceklerin kontrolü, radyatöre antifriz eklenmesi gibi işlemlerin tamamı kış bakımı kapsamında yapılmaktadır. Alfa Romeo Stelvo kışlık bakımı fiyatları da yapılacak işlemin detaylarına göre değişiklik göstermektedir.

MARKA MODEL YAPILAN İŞLEM FİYAT
Alfa Romeo Stelvo Kışlık Bakımı 2500 – 3000 TL

Alfa Romeo Tonale Periyodik Bakım Fiyatları

Alfa Romeo’nun benzinli ve hibrit sistemine sahip olan modeli olarak karşımıza Tonale çıkmaktadır. 240 Nm tork ve 4 silindire sahip 1.5 turbo benzinli motoruyla Alfa Romeo Tonale yeni nesil tasarımıyla dikkat çekici bir etkiye sahip! DCT 7 ileri vites özelliğiyle ön planda yer alan Alfa Romeo Tonale periyodik bakım fiyatları konusunda da karşımıza farklı fiyat seçenekleri çıkarıyor.

MARKA MODEL YAPILAN İŞLEM FİYAT
Alfa Romeo Tonale Periyodik Bakım 1500 – 2500 TL

Alfa Romeo Tonale Yağ Bakımı Fiyatları

Alfa Romeo Tonale yağımı düzenli olarak yapılması şart olan araçlar sınıfında yer alıyor. Özellikle her 10 bin kilometrede bir aracınızın yağ bakımını yaptırmanız gerekiyor. Burada sadece kilometre bazlı değil saat bazlı da aracınızın kontrolünün yapılası gerekiyor. Bundan dolayıdır ki Alfa Romeo Tonale yağı bakımı konusunda periyodik olarak önlemler almanız her zaman önerilmektedir. Alfa Romeo Tonale yağı bakımı fiyatları aşağıdaki gibi karşımıza çıkmaktadır;

MARKA MODEL YAPILAN İŞLEM FİYAT
Alfa Romeo Tonale Yağ Bakımı 1000 – 1500
Alfa Romeo periyodik bakım üretleri

Alfa Romeo Tonale Kışlık Bakım Fiyatları

Kış aylarıyla birlikte Alfa Romeo Tonale kışlık bakım fiyatları yapılacak olan işlemin detaylarına göre değişiklik göstermektedir.  Bu aşamada servisten servise kışlık bakım fiyatlarının değiştiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Kışlık bakımında aracın periyodik bakımına benzer işlemler yapılmakla birlikte; araca antifriz konulması ve aracın far ayarının yapılması gibi işlemler de yapılmaktadır. 2023 Alfa Romeo Tonale kışlık bakım fiyatları aşağıdaki gibi şekillenmektedir;

MARKA MODEL YAPILAN İŞLEM FİYAT
Alfa Romeo Tonale Kışlık Bakım 2500 – 3000 TL

Alfa Romeo periyodik bakımı gündeme geldiği zaman karşımıza geniş kapsamlı bir faaliyet alanı çıkmaktadır. Bu durum Alfa Romeo periyodik bakım fiyatları üzerinde de etkilidir. Dolayısıyla bu tarz bir hizmet almadan önce kapsamlı bir araştırma yapmakta fayda var. Çünkü periyodik bakım, yağ bakımı ve kışlık bakım gibi işlemlerin fiyatları tamamı servisten servise farklılık göstermektedir.

Alfa Romeo periyodik bakım neden yaptırmalıyım?

Otomobiller belirli bir kullanım süresinden ya da kilometreden sonra düzenli aralıklar halinde bakımdan geçmek durumundadır. Ancak bu sayede aracınızdan istediğiniz performansı elde etmeniz mümkün olacaktır.

Alfa Romeo periyodik fiyatları neden değişiyor?

Alfa Romeo periyodik bakım fiyatları servisten servise değişiklik gösterdiği gibi yapılan bakım işlemine göre karşımıza farklı alternatif fiyatlar da çıkmaktadır.

Alfa Romeo periyodik bakımında neye dikkat etmeliyim?

Periyodik bakım yaptırırken; bakım işlemini yaptırdığınız servisin, alanında uzman olmasına ve donanımlı olmasına dikkat etmelisiniz.

 

Yorum yapın