Air Süspansiyon Fiyatları Ne Kadar?

Son yılların popüler modifiye uygulamaları arasında yer edinen air süspansiyon sistemlerine başka bir değişle havalı süspansiyon diyebiliriz. Havalı süspansiyonlar günümüzde sedan, HB vb diğer birçok araca uygulanmakta olan sistemlerdir. Air süspansiyon fiyatları ise istenen uygulamalara göre değişmektedir. 4 teker bağımsız air süspansiyon ve 2 teker bağımsız havalı süspansiyon olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadır. Buda fiyat konusunda değişime sebep olmaktadır.

Air süspansiyon fiyatları

Günümüz de en çok air süspansiyon uygulanan modelleri alttaki tabloda bir araya getirdik. Bu fiyatlar Ankara, İstanbul ve İzmir gibi illerden toplanan ortalama fiyatlardır. Ustanıza, bulunduğunuz ile ve air süspansiyonda kullanılan körük vb diğer parçaların markalarına, kalitesine göre fiyatları değişecektir.

MarkaAir süspansiyon fiyat
Air süspansiyon Tofaş fiyatları5500 TL
Honda Civic air süspansiyon fiyatları7500 TL
Fiat Linea air süspansiyon fiyatları7000 TL
Clio 3 air süspansiyon fiyatları7500 TL
Doğan slx air süspansiyon fiyatları5500 TL
BMW Air süspansiyon fiyatları9800 TL
Mercedes air süspansiyon fiyatları9500 TL
Megane 2 air süspansiyon fiyatları7500 TL
2022 Air süspansiyon fiyatları

Air süspansiyon yapısı gereği her araca uydurulabilen ve çok emek isteyen bir sistemdir. Bazı modellerde uygulanması zor olduğundan fiyatları da orantılı şekilde artmaktadır. Fakat günümüzde birçok uzman air sistemlerin her araçta güvenli olmadığını da dile getirmektedir. Bu yüzden Air süspansiyon fiyatlarını araştırmadan önce bu işi en kaliteli parçalar ile yapan ve süspansiyon konusunda güven sunan firmalar ile çalışmanız tavsiye edilmektedir.

Air Süspansiyon Fiyatları Markaya Göre Değişir mi?

Evet. Markaya göre uygulanacak olan air süspansiyon fiyatlarında değişiklik olabilir. Her aracın işçiliği, uygulanışı aynı olmamaktadır. Bazı durumlarda farklı uygulamalar gerekmekte ve bunlarda fiyatları doğrudan etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Air Süspansiyon Nasıl Çalışır ?

Arabalara air süspansiyon uygulandığında üzerinde bulunan helezon yaylar sökülür ve yerlerine kauçuk tarzda körükler yerleştirilir. Bu körükler hava sistemi ile çalışır. Air süspansiyon parçaları içerisinde bulunan hava pompası ve kompresör sistemi yardımıyla bu eklenen körükler yukarı aşağı hareket eder hale gelir. Bu işlem bir kumanda yardımıyla da yapılabilir. Air kumandaları ile araçları alçaltıp yükseltmek mümkündür.

Air Süspansiyon Muayeneden Geçer mi?

Air süspansiyon uygulaması yapılmış bir otomobil muayeneden geçmemektedir. Bu yüzden muayene esnasında aracın tekrar orijinal haline döndürülmesi gerekmektedir.

Puan ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.