Air Süspansiyon Fiyatları Ne Kadar?

Son yılların popüler modifiye uygulamaları arasında yer edinen air süspansiyon sistemlerine başka bir değişle havalı süspansiyon diyebiliriz. Havalı süspansiyonlar günümüzde sedan, HB vb diğer birçok araca uygulanmakta olan sistemlerdir. Air süspansiyon fiyatları ise istenen uygulamalara göre değişmektedir. 4 teker bağımsız air süspansiyon ve 2 teker bağımsız havalı süspansiyon olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadır. Buda fiyat konusunda değişime sebep olmaktadır.

YouTube video

Air süspansiyon fiyatları

Günümüz de en çok air süspansiyon uygulanan modelleri alttaki tabloda bir araya getirdik. Bu fiyatlar Ankara, İstanbul ve İzmir gibi illerden toplanan ortalama fiyatlardır. Ustanıza, bulunduğunuz ile ve air süspansiyonda kullanılan körük vb diğer parçaların markalarına, kalitesine göre fiyatları değişecektir.

MarkaAir süspansiyon fiyat
Air süspansiyon Tofaş fiyatları15500 TL
Honda Civic air süspansiyon fiyatları17500 TL
Fiat Linea air süspansiyon fiyatları17000 TL
Clio 3 air süspansiyon fiyatları17500 TL
Doğan slx air süspansiyon fiyatları15500 TL
BMW Air süspansiyon fiyatları19800 TL
Mercedes air süspansiyon fiyatları19500 TL
Megane 2 air süspansiyon fiyatları17500 TL
2022 Air süspansiyon fiyatları

Air süspansiyon yapısı gereği her araca uydurulabilen ve çok emek isteyen bir sistemdir. Bazı modellerde uygulanması zor olduğundan fiyatları da orantılı şekilde artmaktadır. Fakat günümüzde birçok uzman air sistemlerin her araçta güvenli olmadığını da dile getirmektedir. Bu yüzden Air süspansiyon fiyatlarını araştırmadan önce bu işi en kaliteli parçalar ile yapan ve süspansiyon konusunda güven sunan firmalar ile çalışmanız tavsiye edilmektedir.

Air Süspansiyon Fiyatları Markaya Göre Değişir mi?

Evet. Markaya göre uygulanacak olan air süspansiyon fiyatlarında değişiklik olabilir. Her aracın işçiliği, uygulanışı aynı olmamaktadır. Bazı durumlarda farklı uygulamalar gerekmekte ve bunlarda fiyatları doğrudan etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Air Süspansiyon Nasıl Çalışır ?

Arabalara air süspansiyon uygulandığında üzerinde bulunan helezon yaylar sökülür ve yerlerine kauçuk tarzda körükler yerleştirilir. Bu körükler hava sistemi ile çalışır. Air süspansiyon parçaları içerisinde bulunan hava pompası ve kompresör sistemi yardımıyla bu eklenen körükler yukarı aşağı hareket eder hale gelir. Bu işlem bir kumanda yardımıyla da yapılabilir. Air kumandaları ile araçları alçaltıp yükseltmek mümkündür.

Air Süspansiyon Muayeneden Geçer mi?

Air süspansiyon uygulaması yapılmış bir otomobil muayeneden geçmemektedir. Bu yüzden muayene esnasında aracın tekrar orijinal haline döndürülmesi gerekmektedir.

Güncel Amortisör Süspansiyon Fiyatları Listesi 2023

Güncel Amortisör Süspansiyon Fiyatları Listesi 2023

ModelFiyat
Aircar Tofaş Şahin Doğan Uyumlu Air Süspansiyon Havali Süspansiyon10.000 TL
Land Rover Süspansiyon Kompresörü LR07253725.700 TL
Aircar Air Suspansiyon Havali Suspansiyon 2 Bagimsiz Kumanda Kmnd1001450 TL
Toyota Auris Başaran Coilover Amortisör BSRN192.500 TL
Drs Tuning Coil-ex Fiat 1989 Sonrası Spor Yay 45 / 45 Mm DRS4X34661.700 TL
Air süspansiyon havası nasıl dolar?

Arabaya Air takmak yasak mı?

Şayet aracınıza air süspansiyon taktırırsanız aracınızın muayene zamanı geldiği zaman muayenede sıkıntı yaşarsınız. Çünkü air süspansiyonlu araçlar muayeneden geçmemektedir. Böyle bir durumda eski olan amortisörlerin saklanması önerilmektedir. Çünkü aracınızı muayeneye götüreceğiniz zaman eski amortisörlerinizi taktırabilirsiniz. Böylece muayeneden geçmek konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ancak ikinci el bir araç almışsanız bu sıkıntılı olabilir. Çünkü air süspansiyonlu ikinci el bir araç satın aldığınız zaman muayenede sıkıntı yaşarsınız. Bu sorunun önüne geçmek için mutlaka aracınızı satın aldığını araç sahibine daha önceki orijinal amortisörleri sormalısınız. Mümkünse bu amortisörleri de almalısınız.

Arabaya Air takmak yasak mı?

Air süspansiyon havası nasıl dolar?

Yeni nesil air süspansiyon sistemlerinde balon top uygulaması yerine havalı körükler kullanılmaktadır. Havalı körükler balon top uygulamasından hem daha esnek hem de daha sağlamdır. Dolayısıyla yeni nesil air süspansiyonların daha uzun ömürlü olduklarını ifade etmek mümkündür. Bu arada havalı körük sisteminde yer ana hava iç basıncının aracın ağırlığını karşılıyor olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Bundan dolayıdır ki aracınızın ağırlığı değişmediği üzere ne kadar sisteme hava gönderseniz iç basınç değeri aynı kalacaktır. Bu sadece aracınızın yüksekliğine etki edecek bir durumdur. Bundan dolayıdır ki air süspansiyon hava doldurma işlemi sırasında ince bir hesaplamanın yapılması şarttır.

“Air Süspansiyon Fiyatları Ne Kadar?” üzerine 2 yorum

  1. Merhabalar efendim Toyota chr 2016 model araca uygulama saglıyor musunuz fiyat olarak nedir acaba öğrenebilir miyim teşekkürler

    Yanıtla
  2. 2018 Kadjar icon 19 inç jant var air süspansiyon var mı ne kadar teşekkür ediyorum iyi çalışmalar

    Yanıtla
Yorum yapın