ABS Beyin Tamiri Fiyatları 2023

ABS beyin tamirleri her ilde yapılan teknik bilgi gerektiren bir iş türüdür. Birçok ABS beyin tamiri yapan firma vardır. ABS beyin tamiri günümüzde birçok araçta sorunsuz olarak yapılmaktadır. Eski sınıf araçların abs beyinlerinde sıfır yedek parçaya ulaşması çok zor olduğu için tamir yöntemi en sağlıklı uygulamalardan biridir. Yeni araçlarda abs beyinleri de çok yüksek fiyatlarda olacağı için tamiri tavsiye edilmektedir.

araç abs beyin tamiri fiyatını konumuzdan görebilirsiniz.

Abs beyin tamiri ve fiyatı konusunda birçok firmanın kendine ait tamir fiyatları olduğunu belirtmek gerek. Firmanın kalitesine, geçmişine ve kullandığı tamir malzemelerine göre tamir fiyatları artacaktır. ABS beyin tamiri işinde her zaman tecrübeli firmalar seçilmelidir.

Araba ABS Beyni Tamir Fiyatları

 • Hyundai Accent Era Abs beyin tamiri = 3200 TL
 • Toyota Hilux ABS beyin tamiri = 3900 TL
 • Mazda 626 Abs beyin tamiri = 3000 TL
 • Toyota Corolla ABS beyin tamiri fiyatı = 3200 TL
 • C-Elysée ABS beyin tamiri fiyatları = 3300 TL

ABS Beyni Tamir Olur mu ?

Günümüz de tüm otomobil parçalarının tamir olduğunu söyleyebiliriz. ABS beyni de sektörde önemli bir yere sahiptir. ABS beyinleri sağlam bir şekilde tamir edilmekte ve güvenle kullanılmaktadırlar.

ABS Beyni Ne Kadar Sürede Tamir Edilir ?

ABS beyni ortalama olarak 3 saat gibi bir sürede tamir edilmektedir. Fakat ABS beyin tamiri yapacak firmanın iş durumuna göre bu süre değişmektedir.

Abs beyni tamiri fiyatlarını aracınız için merak ediyorsanız yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

ABS çalışmazsa ne olur?

ABS çalışmıyor muayeneden geçer mi?

Hayır, şayet aracınızda ABS çalışmıyor uyarısı varsa bu ağır kusur sayılmaktadır. Ağır kusurlu araçlar muayeneden geçemeyeceği için ABS çalışmıyorsa doğal olarak aracınız muayeneden geçemeyecektir. Bu durumun temel sebebi ABS sisteminin güvenlik donanımları arasında yer almasıdır. Bundan dolayıdır ki aracınızda ABS çalışmıyor hatası bulunuyorsa muayeneye gitmeden önce mutlaka bu sorunu gidermeniz gerekir. Zira bu şekilde muayeneye giderseniz aracınız muayeneden geçmez. Size 1 ay sonrasına gün verilir. 1 aylık süre içerisinde bu arızayı tamir ettirerek, aracınızı tekrar muayeneye götürmeniz isteniz. Ancak bu sayede aracınızı muayeneden geçirebilirsiniz.

ABS çalışmıyor muayeneden geçer mi?

ABS çalışmazsa ne olur?

ABS yani; Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi, frenleme sırasında düzgün çalışmazsa kazalara veya yaralanmalara neden olabilir. Böyle bir durumda, derhal bir oto tamircisine gitmeniz gerekir. ABS ışığınızın yandığını fark ederseniz, bu, kilitlenmeyi önleyici fren sisteminizde bir sorun olduğu anlamına gelir. ABS, fren pedalına ne kadar sert bastığınızı izler ve onsuz mümkün olandan daha fazla fren basıncı sağlayarak kaygan yüzeylerde kaymayı önlemeye yardımcı olur. Kilitlenme önleyici fren sisteminiz düzgün çalışmıyorsa, bunun nedeni düşük fren hidroliği seviyesi veya ana silindir ile kaliperler arasındaki hatlardan birindeki hava olabilir. Böyle bir sorunun varlığı can sıkıcı farklı sorunları da beraberinde getirir.

“ABS Beyin Tamiri Fiyatları 2023” üzerine 15 yorum

 1. Merhaba
  2017 model 1.6 tdi comfortline Polo aracım [yeni kasa]
  ABS arıza lambası yaktı
  Bilgisayar beyin de hata veriyor tamiri mümkün mü acaba
  Antalya dan yazıyorum
  Teşekkür ederim

  Cevapla
 2. Merhabalar 1.4 punto Evo benzinli aracımın ABS beyni elektronik kısmı arizali.Nekadar fiyata tamir edilir.

  Cevapla
 3. 2013 opel corsa d 1.3 cdti aracım frene basınca sapma yapıyor, ayrıca fren pedalıda sertleşti. Abs beyninde arıza var dendi. Fiyat olarak sizce abs beyin tamiri ne kadara mal olur. Tşkler

  Cevapla
  • Honda civic Vtec2 (2005 model) ABS Beyin Tamiri Fiyatı işçilik dahil ortalama 3.000 tl civarı fiyat çıkarır. Servis yoğunluğuna bağlı olarak ortalama 1-3 gün arası halledilir.

   Cevapla
  • Range Rover p38 97 marka model aracınızın ABS Beyin tamir değişim fiyatı şayet ek bir problemi yoksa 2500 – 4000 tl arası işçilik dahil fiyat çıkarır.

   Cevapla
 4. Merhaba Kia pro ceed 2011 model dizel aracım var ABS beyni arızalı olduğu tespit edildi tamiri mümkün mü acaba veya çıkma beyin bulabilirmiyim teşekkür ederim

  Cevapla
  • KIA Pro Ceed Model aracınızın ABS Beyin tamiri fiyatı 1000-2000 tl arası farklılık gösterebilir. OTOAYAR olarak tavsiyemiz kesinlikle çıkma beyin kullanmamanız yönündedir.

   Cevapla
 5. Fiat marea 2004 model aracımın ABS beyi sürekli devrede tamiri olurmu olursada maliyeti ne kadar tutar

  Cevapla
  • Fiat Marea Abs beyni tamir fiyatı ortalama 500- 900 TL arasında tutabilmektedir. Tamirini yapan birçok firma mevcuttur.

   Cevapla
Yorum yapın