Yolculuk Güvenliği Sağlayan Kar Zinciri Modelleri Otolye’de!

Kar zinciri, yolların kayganlaşmasına sebep olabilen havalarda tercih edilir. Karlanan yollarda lastik girintileri tutunamadığı için yolculuk kalitesi azalır. Zincir, dişleri karla dolup düzleşmiş olan lastik katmanının pürüzleşmesini sağlar. Tekerlek döndükçe zincir halkaları yere tutunur. Birçok kar zinciri, öz kütlesi fazla olan metallerle üretilir. Krom zincirler sıklıkla tercih edilir. Aracın hızı arttıkça, zincirlerin yere çarpma hızı da artar. Zincirli lastikler, karın eşelenmesini sağlayarak kontrol kaybını engelleyebilir. Uzun mesafeli seyahatler, asfaltın karlı ve buzlu olduğu havalarda riskli hal alır. Gündelik yaşantının gerektirdiği sorumluluklar sebebiyle uzun süre seyahat etmesi gerekenler, farklı standartlara sahip zincirlerden dilediğini seçebilir. Aracınızı kış şartlarına hazırlamak ve olumsuz iklim şartlarının seyahate olan etkilerinden korunmak için kullanabileceğiniz kar zinciri modelleri Otolye’de. Üretim özellikleri, halka çapı ve ağırlık açısından ürünler arasında farklılık mevcuttur. Aracınızın lastiklerine en uygun zincirleri tespit ederken, birçok ürünü değerlendirebilirsiniz.

Yaygın Kullanılan Kar Zinciri Modelleri Sizi Bekliyor

Kar zinciri çeşitleri, halka adediyle birbirinden ayrılır. Bakla şeklinde adlandırılan zincir halkaları, miktarlarına göre lastiğin yere tutunma oranını etkiler. Karlı zeminde hareketi kolaylaştıran zincirler çoğunlukla ince yapılıdır. Lastik yüzeyinin küçük tırtıklara sahip olması, derin karların lastik altından savrulmasına yardım eder. Küçük baklaları bulunan zincirler lastik için yeni bir yüzey oluşturur. Kar yağdıktan üzerinden araçların geçtiği karlar düzleşir ve buz halini alır. Buzlu zemin, karlı zemine kıyasla serttir. Kar lastikleri kalın dişlere sahip olsa da buzu kıramayabilir. Tekerleğin boşa dönmesine sebep olabilen buzlar, iri baklalı zincirler sayesinde parçalanır. Buzlanmış karın yüzeyine tutunup lastiğin kaymasını engelleyebilecek kalın zincir modelleri, bozuk arazilerde kullanılmaya da uygundur. Yumuşak zeminde araç kullananlar veya bataklık civarındaki köylerin yerlileri zincirden yararlanabilir. Zincir, asfaltı veya toprak yolu bozabilen birçok faktör karşısında emniyet sağlar. Çapraz veya düz örgülü zincirlerin lastiğe takılış metotları benzerdir. Kar zinciri, uygun olduğu tekerlek ölçüsüyle çeşitlilik gösteren bir ekipmandır.

Kar Zinciri Takmak Neden Önemlidir?

Kar zinciri takmak, yol durumu olumsuzken taşıtın stabil halde seyredebilmesini sağlar. Kar lastiğinin zincirlerle desteklenmesi, hareket kabiliyetini artırır. Yokuştan inip çıkmak, karlı havalarda riskli olabilir. Eğimli yollarda sürüş konforunu ideal ölçüde tutma amacıyla kar zinciri kullanmak başlıca alternatiftir. Otomobil, kamyonet, kamyon veya traktör lastikleri için farklı zincir modelleri kullanılır. Kar zinciri alırken dikkat edilmesi gereken ilk detay, ürünün uygun olduğu lastik ölçüsüdür. Otomobiller için çoğunlukla 14, 15, 16 inçe uyumlu zincirler kullanılır. Tekerleğe takılacak zinciri lastiğin etrafından geçirmek ve bağlantı noktalarını tutturmak yeterli olur. Birkaç dakika içinde aracınızı zorlu yol şartlarına hazırlayabilmeniz, Otolye’nin sunduğu zincir modelleriyle mümkündür.

Bütçenize Uygun Kar Zinciri Fiyatları Otolye Aracılığıyla Sizlere Sunuluyor

Kar zinciri fiyatları ürünler arasındaki çeşitlilik unsurlarındandır. Zincir gövdesinin ağırlığı, tekerleğin dönme hızıyla yere uygulanacak kuvveti etkiler. Metalik zincirler, farklı ağırlık ölçüleriyle birçok araca uygundur. Hafif gövdeli alüminyum zincir çeşitleri, değişik fiyat aralıklarına sahip ürünlerdendir. Kar zinciri modelleri, kış döneminde araçların sürüş emniyetini artırdığı için önemli bir ekipmandır. Farklı lastiklere uygun onlarca ürün vardır. Kar zinciri fiyat ve özellik bakımından farklı kullanıcıların gereksinimlerine hitap eder. Yağmur sonrasında soğuk havanın yol açtığı hızlı buzlanma, kar yağışıyla ortaya çıkabilen zemin kayganlığı ve tahrip olmuş haldeki yollar zincir kullanmayı gerektirir. Otolye, farklı lastik ve araç markalara uygun kar zinciri çeşitlerini sizler için sıralamıştır. İhtiyacınız olan ürünü alıp seyir güvenliğinizi artırabilirsiniz.

Puan ver

“Yolculuk Güvenliği Sağlayan Kar Zinciri Modelleri Otolye’de!” üzerine 1 yorum

  1. Erdal dedi ki:

    Ustam pickup aracıma arazide kullanmak için kar zinciri almak istiyorum. Pek bilgim yok acaba hangi tür kar zinciri kullanmalıyım bilgi verirseniz çok sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.