İncelemeler 2.203 0

Yeni Suzuki Jimny Nasıl?

Yukarı da görmüş olduğunuz araç,bu günlerde karşımıza çıkmış olan Suzuki markasının Jimny modelidir.Ufacık bu araba dediğinizi duyar gibiyim :). Bu aracın ufak olması,arazide oldukça fazla rakiplerine fark atması anlamına gelmektedir.Arazi performansı birçok markaya göre oldukça ilerlemiş durumdadır.Eski versiyonlarına benzer bir şekilde üretilmiş olan bu modelde çizginin bozulmadığını görmek Suzuki severleri bir kez daha sevindirdi.En zorlu arazi şartlarında hareket edecek şekilde tasarlanmış olan bu araç fiyatını sonuna kadar hak ediyor.

Merdiven şasi olması,arazi kabiliyetinin iyi olmasını sağlıyor.Bu teknoloji günümüz arazi araçlarında pek görülmemektedir.Aracın gövdesi sonradan oturtuluyor ve bu şekilde arazide biraz daha performans gösterilmesi için yapılıyor. Elektronik çekiş kontrolleri ile bu araç sınıfının üst seviyelerinden birisi.

Yeni Suzuki Jimny Motoru Nasıl?

Bu yeni modelde 1.5 litre atmosferik bir motor kullanılmakta.Yeni geliştirildiği için önceki modelden yaklaşık olarak 15 kg daha hafif.Bunun yanında 18 beygir güç artışı da sağlanmış. 100 beygir gücünde olan bu arazi canavarı, her türlü kullanıcıların beklentilerini arazi şartlarında sağlayacaktır.

Bu araçta turbo kullanılmamasının amaçları arasında her türlü hava ve yakıt şartlarında , standart bir performansla hareket edebiliyor olması hedeflenmiş.Günümüz araçlarında en çok arıza çıkartan parçalar arasında turbo yer almıştır.Bu yüzden buna bir artı puan verebiliriz.Fabrika verilerine göre 145km/s hıza ulaşabilmektedir.Motor sesi yeni teknolojilere göre biraz fazla ve hızlanmasının da düşük motor olduğu için pek iyi olduğu söylenemez.

Yeni Suzuki Jimny Arazi de nasıl?

Kısaca harika diyebiliriz.Üretiminde ki amaçta buya zaten.Kısa olduğu için zorlu olan tüm yolların üstesinden gelebiliyor.Arazi vitesi ile normal  bir yolda gidiyormuşcasına arazide keyif yapabiliyorsunuz. Yokuş kalkış ve iniş gibi elektronik sistemler ile arazide oldukça işiniz kolaylaşıyor.Güvenli bir şekilde birçok zorlu yollardan bu araç ile üstesinden gelebilirsiniz.

Yeni Suzuki Jimny İç Mekanı Nasıl?

İç mekanda kullanılan malzeme kalitesi düşük olsa da arazi şartlarına göre geliştirildiği için bunun pek bir önemi kalmıyor.İç genişliği ve kullanımı rahat olsun diye tasarlanmış adeta.Arka koltukların çok rahatsız edici olmasını söylemek istiyoruz.Buradan çok puan kırdık.Yetişkin bir kişi,arkada çok rahatsız olacaktır.

 

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir