Seat Leon Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Seat Leon fiyat listesi ve özellikleri konusunda tüm detaylara bu yazımızda yer verdik. Seat Leon araçlar günümüzde İspanyol marka araçlar olarak ön plana çıkmayı başarmaktadır. Araçlar günümüzde teknik özellikleriyle ilgileri üzerine çekmeyi başarıyor. Günümüzde en yeni Seat Leon, motor, güvenlik ve konfor açısından çeşitli gelişmiş özelliklere sahip durumdadır. Seat Leon model araçlar günümüzde, 200 hp çıkışlı 1.4 tsi ve 2.0 tdi motor özelliklerine sahiptir.

Araçlar 0 ‘dan 60mph’ye 8.2 ila 9.2 saniyede hızlanabilir. Yakıt performansı açısından, otomobil 60,1 mpg’ye kadar ulaşabilir. Aracın güvenlik özellikleri, ESP (Elektronik Denge Programı) ve TCS (Çekiş Kontrol Sistemi) dahil olmak üzere çeşitli farklı özellikleri içerir. Bu özellikleriyle araçlar konforlu bir sürüş deneyimini günümüzde sürücülere sunmayı başarıyor

Ayrıca araçlarda günümüzde çeşitli hava yastıkları ve emniyet kemerleri bulunmaktadır. Konfor açısından, araçlar günümüzde beş yolcu için rahat bir oturma alanına sahiptir.Aynı zamanda bir klima kontrol sistemi sunmaktadır. Serinin araçları her açıdan sürücülere kusursuz bir sürüş deneyimi sunmayı başarıyor. Aynı zamanda diğer özelliklerin yanı sıra yağmur sensörlü silecekler ve geri vites kamerası gibi farklı özelliklerde araçlarda mevcuttur.

Seat Leon Fiyat Listesi ve Özellikleri

Seat Leon Yakıt Tüketimi

Teknik özellikler söz konusu olduğunda, Seat Leon araçların ön plana çıkan pek çok özelliği mevcuttur. 2.0 litreye kadar mevcut turbo şarjlı benzinli motorların yanı sıra 150 beygir gücüne kadar çıkan 1.4 litre turbo şarjlı dizel motor özelliklerine sahiptir. Benzinli modeller manuel ve DSG (çift kavramalı) şanzıman sistemlerinde günümüzde sunulmaktadır.

Seat Leon’un şasisi, konforlu bir sürüş, hızlı yol tutuş avantajlarını günümüzde sürücülere sağlamayı başarmaktadır. Aracın virajlardan geçmesini sağlayan Çeviklik Kontrolü süspansiyonunu günümüzde markanın araçlarında mevcut durumdadır. Buna ek olarak, otomobil ayrıca Elektronik Denge Kontrolü, ABS, ön ve arka park sensörleri gibi güvenlik özelliklerine sahiptir.

Ayrıca, Seat Leon, 7inç dokunmatik ekran da dahil olmak üzere standart eğlence sistemine sahiptir. Aynı zamanda USB girişi, Bluetooth uyumluluğu ve ses girişi araçlarda günümüzde mevcuttur. Markanın araçlarının yakıt tüketimi günümüzde ortalama olarak 5.9 litre olarak ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda şehir içi yakıt tüketimi 7.0 olarak belirlenirken, şehir dışı yakıt tüketimi 4.9 litre olarak belirlenmiştir. Seat Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi için tıklayınız!

Seat Leon Kampanyalı Fiyat Listesi

Seat Leon Kampanyalı Fiyat Listesi

Seat Leon araçlar 1999’dan beri üretimde olan kompakt bir hatchback araçlar olarak ön plana çıkmayı başarmaktadır. Avrupa’da popüler bir otomobildir. Ayrıca güvenilir performansı ve ferah iç mekanıyla araçlar ön plana çıkmaktadır. Seat Leon araçların günümüzde ÖTV oranları %80 olarak ön plana çıkmaktadır.

Araç dört farklı gövde stili mevcuttur Bunlar üç kapılı, beş kapılı, SC ve ST Sport olarak ön plana çıkmaktadır. Motor seçenekleri kapsamında araçların, manuel ve otomatik şanzımanlı 1.2 ila 2.0l TSI benzinli ve dizel seçenekleri mevuttur. Seat Leon’un dış cephesinde ayırt edici L – şekilli’ dış lambaların yanı sıra mevcut Xenon farlar ve LED gündüz farları bulunmaktadır.  Seat Leon fiyat listesi ve özellikleri Style için;

MarkaModelFiyat
Seat LeonStyle800.000TL
Seat LeonFR 1.5 EcoTSI900.000TL
Seat Leon Kampanyalı Fiyat Listesi
Seat Leon ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Seat Leon ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Seat Leon’un en etkileyici özelliklerinden biri motor seçenekleri. Motor serisi, 119PS 1.0 TSI 115PS benzinli motor ile başlayan üç güçlü seçenek içerir. 1.5 TSI ACT 150PS motor (benzinli – elektrikli hibrid) ve 2.0 TSI 190PS benzinli motor ile de mevcuttur. Tüm bu motorlar maksimum verimlilik ve güç sunarak Seat Leon’a etkileyici bir performans sunar.

Seat Leon ayrıca elektronik stabilite kontrolü, yokuşta tutma kontrolü ve hatta opsiyonel acil yardım sistemi gibi birçok gelişmiş güvenlik özelliği de sunuyor. Seat Leon sürücüleri, nasıl sürmeyi seçerlerse seçsinler maksimum güvenlikle karşılaşacaklardır. Günümüzde bu araçların ÖTV oranlarını incelediğimizde %80 olarak ön plana çıktıklarını gözlemleyebiliyoruz. Ek olarak %90 engeli bulunanlar araçları ÖTV’siz satın alabiliyorlar. Seat Leon fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimiyle;

MarkaModelFiyat
Seat LeonStyle723.435TL
Seat LeonFR 1.5 EcoTSI835.444TL
Seat Leon ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın