Seat Ateca Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Seat Ateca fiyat listesi ve özellikleri hakkında merak edilenlerin tamamına bu yazımızda yer verdik. Seat Ateca araçlar günümüzde SUV model araçlar olarak ön plana çıkmayı başarıyor. Aile arabası olarak ön plana çıkmaları markanın araçlarını popüler yapan en önemli özellikler arasında bulunuyor. Araçlarda günümüzde 6 ileri otomatik şanzıman ile 148 beygir gücü ve 250 Nm tork üreten 1,5 litrelik dört silindirli motor kapasitesi mevcuttur.

Ateca, sağlam süspansiyonu ve dengeli yol tutuşu sayesinde ıslak yollarda bile mükemmel çekiş gücü deneyimi sunar. Aracın içinde, beş yolcuya kadar yer açmak için isteğe bağlı katlanabilir üçüncü sıra koltuk bulunan bol miktarda saklama alanı da vardır. Markanın araçları günümüzde güvenlik bakımından sürücülerden tam puan almış düzeydedir.

Markanın araçlarında günümüzde hava yastığı, kör nokta izleme, otonom acil frenleme gibi aktif güvenlik özelliklerinin yanı sıra bir cihaz yorgunluk dedektörü de bulunmaktadır.  Serinin araçlarının aynı zamanda hız sabitleme sistemleri de mevcut durumdadır. Ek olarak yokuş kalkış desteği de markanın araçlarında bulunan özellikler arasında bulunuyor. Araçlarda aynı zamanda dijital klima sistemi başta olmak üzere kol dayama sistemi gibi farklı özelliklerde mevcuttur.

Seat Ateca Yakıt Tüketimi

Seat Ateca araçları günümüzde yakıt dostu araçlar olarak ön plana çıkmayı başarmaktadır. Araçlar günümüzde dikkatleri üzerine çeken konfor ve performans özelliklerine sahiptir. Araçların motoru otomatik manuel şanzıman, 1,5 litrelik turbo şarjlı benzinli motor ve 6 ileri manuel şanzıman içerir. Araçların motoru günümüzde 148 beygir gücü ve 184 kg – feet tork sağlar.

Güvenlik teknolojisi açısından Seat Ateca, acil durum frenlemesi, ABS ve ESC gibi sürücü destek sistemlerinin yanı sıra opsiyonel kör nokta tespiti sunar. Otomobil yokuş kalkış desteği ve ön ve arka park sensörleri gibi gelişmiş sürücü destek sistemlerine sahiptir. Seat Ateca, alaşım jantlar, farlar ve arka lambalarla aerodinamik bir tasarıma sahiptir. Aracın toplam uzunluğu ve genişliği sırasıyla 4,34m ve 1,84m’dir.

Seat Ateca, opsiyonel navigasyon sistemi, standart olarak 8 inç dokunmatik Multimedya- eğlence sistemine sahiptir. Ek olarak, klima, sabit hız kontrolü ve hidrolik direksiyon gibi çeşitli konfor özelliklerine sahiptir. Taşıma kapasitesi açısından, Seat Ateca 589 litreye kadar alan sunarak segmentteki en geniş otomobillerden biri olmasıyla araçlar ön plana çıkmayı başarmaktadır. Seat Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi için tıklayınız!

Seat Ateca fiyat listesi ve özellikleri

Seat Ateca Kampanyalı Fiyat Listesi

Teknik özellikler bakımından, Seat Ateca 1.6 litrelik turbo şarjlı benzin, 2.0 litrelik turbo şarjlı dizel ve 1.5 litrelik benzin dahil olmak üzere bir dizi motor seçeneğine sahiptir. Araçların günümüzde birçok farklı sistemsel özellikleri mevcuttur. Hız sabitleme sistemleri başta olmak üzere araçlarda yokuş kalkış desteği de bulunmaktadır. Araların günümüzde yağ yakıcı sistemleri 108 g/km’den başlayarak mükemmel yakıt ekonomisi ve düşük CO2 emisyonu sağlar.

Süspansiyon ve aktarma organları açısından, Seat Ateca, kompakt SUV segmentinde dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Böylelikle sürücülere her açıdan araçlar en iyi sürüş yeteneğini sunmayı başarmaktadır. Otomobilde ayrıca MacPherson amortisör kolu ve çok bağlantılı arka süspansiyonları araçlarda bulunmaktadır. Seat Ateca fiyat listesi ve özellikleri DSG serisi için;

MarkaModelFiyat
Seat AtecaDSG1.020.000TL
Seat AtecaDSG FR1.045.000TL
Seat Ateca fiyat listesi ve özellikleri
Seat Ateca ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Seat Ateca ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Seat Ateca, EcoTSI benzinden dizel motora kadar çeşitli donanım seviyelerinde mevcuttur. Dış kısım şık ve modern olup, çeşitli elmas kesim alaşım jantlar ve panoramik açılır tavan ve tavan rayları gibi dış özellikler bulunmaktadır. Araçların günümüzde ÖTV oranlarını incelediğimizde %80 ÖTV oranına sahip oldukları araçların bilinmektedir.

Seat Ateca, 115 hp üreten denenmiş ve test edilmiş 1.0 TSI güç aktarma organı veya daha güçlü 150 hp 2.0TDI güç aktarma organı ile güçlendirilmiştir. Her ikisi de standart olarak 7 vitesli çift kavramalı şanzıman ve Stop ampStart teknolojisine sahip olmalarıyla ön plana çıkmaktadır. Markanın araçlarının en önemli özelliği günümüzde hız sabitleme sistemi ve yokuş kalkış desteği olarak ön plana çıkmaktadır. Seat Ateca fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimiyle;

MarkaModelFiyat
Seat AtecaDSG974.454TL
Seat AtecaDSG FR993.324TL
Seat Ateca ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın