Haberler 530 0

Porsche 911 – Daha İyisi Yok!

Los Angeles’ta düzenlenen otomobil fuarında dünyanın en büyük otomobil devleri boy ölçüşüyor… Bir spor araba markası olarak bilinen Porsche, fuarın şüphesiz en karizmatiklerinden biri oldu.

Akıllı fonksiyonları, özgün şasi öğeleri ve yardımcı sistemleri ile kendine has çizgisini yansıtan Yeni Porsche 911, 450 beygir gücü, 6 silindir motoru ve son teknoloji turbo şarjlı dinamiği ile ailenin en güçlü üyelerinden biri oldu. Çift kavramalı ve 8 ileri şanzımanla rakipsiz bir güç aktarımına sahipken, Carrera S serilerinden 30 beygir daha fazla güç üretiyor.

0-100’de En İyilerden

911 Carrera S 3.7 saniye içerisinde 100 km hıza ulaşırken, 911 Carrera 4S için bu rakam 3.6 saniyedir. Bununla birlikte opsiyonel olarak seçilebilecek paketler sayesinde 0.2saniye daha kazanmanız mümkün. Otomobillerin son sürat limitleri ise S modeli için 308 km, 4S için ise 306 km’dir. Yakıt tüketimi içinse oldukça “cömert” davrandıkları söylenebilir. İki model de 100 kilometrede 9 litre yakıt harcıyor.

İç Fonksiyonlar Ve Güvenlik Sistemleri

Otomobilin en önemli fonksiyonlarını 10.9 inç boyutundaki ekrandan kumanda etmeniz mümkün. Online navigasyon özelliği ile birlikte Porsche Connect Plus sistemi de beraberinde geliyor. Bununla başka hiçbir firmanın standart paketinde yer almayan Wetmodu da default olarak hizmetinizde. Bu mod ile birlikte ıslak zemin tespit ediliyor ve tüm güvenlik sistemleri otomatik olarak ayarlanıyor.Bununla birlikte termal kameralı görüş teknolojisine sahip gece görüşü asistanıyla güvenli sürüşü maksimize etmekte.

 

 

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir