Mercedes YENİ EQS Serisi Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Mercedes YENİ EQS serisi fiyat listesi ve özellikleri hakkında merak ettiğiniz detaylar bu yazımızda yer alıyor! Elektrikli araç segmentinin 2023 yılında ciddi oranda gelişim gösterdiği son zamanlarda Mercedes YENİ EQS araçlar ön plana çıkmayı başarıyor. Maksimum sürat özelliklerini incelediğimizde araçların günümüzde 210 km/h 131 MPH özelliklerinde olduğu biliniyor. Hızlanma kapasitesi incelendiği zaman araçların 0 ile 100 km oranı 6,2 saniye olarak belirlenmiştir.

Maksimum tork kapasitesi otomobillerin günümüzde 568 Nm/ 418 lb-ft düzeyindedir. Çekiş özellikleri incelendiği zaman otomobillerin günümüzde RWD özelliklerine sahip olduğu biliniyor ve araçlarda 1 vites Auto CVT şanzıman özellikleri mevcuttur. Kasa tipini incelediğimizde ise araçların günümüzde ‘’Hatchback’’ özelliklere sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Kapı sayısı araçların 5’tir.

Dingil mesafesi özellikleri araçları 321,0 cm/126. 38 in özelliklerdedir. Uzunluk özellikleri ise otomobillerin günümüzde 521,6 cm/ 205.35 in özelliklerde olduğu biliniyor. Treyler yükü otomobillerin 750 kg / 1653 Ibs düzeyinde olduğu biliniyor. Akü kapasitesini incelediğimiz zaman ise serinin araçlarının günümüzde yaklaşık olarak 108 kWh olarak ön plana çıkıyor. Dönüş açısı özellikleri ise günümüzde bu araçların 10,9 m/ 35.8 feet olarak ön plandadır.

Mercedes YENİ EQS Serisi Fiyat Listesi ve Özellikleri

Mercedes YENİ EQS Serisi Yakıt Tüketimi

Mercedes YENİ EQS Serisi elektrikli araç segmentinin en güçlü aracı olarak piyasada aktif düzeyde ilgileri üzerine çekmeyi başarıyor. Lityum-iyon batarya kapasitesi özelliklerine sahip olmasıyla beraber, şarj süresi olarak araçların 10:48 olarak ön plana çıkıyor.

Şarj süresi özelliklerini incelediğimizde ise araçların günümüzde yaklaşık olarak 00:24 H:m olarak ön plana çıktığı biliniyor. Güç özelliklerine baktığımız zaman serinin araçlarının 200 kW DC düzeyindedir. CO2 emisyon değeri araçların 0 g/ km olarak ön plana çıkmaktadır. Bagaj kapasitesi araçların 610 L olarak ön plana çıkıyor ve koltuk sayısı araçların 5’tir. Ön dingil genişliği 166.7 cm, arka dingil genişliği 168.2 cm, yerden yükseklik 13.4 cm düzeyindedir.

Toplam elektrikli tork özellikleri araçların 568 Nm, toplam elektrik gücü araçların 333 PS olarak ön plana çıkmayı başarıyor. Maksimum hızlanma kapasitesi 6.2 saniyedir. Maksimum sürat özellikleri araçların 210 km’dir. Şanzıman 1 vites Auto CVT düzeyindedir. Menzil kapasitesi araçların 722 Km düzeyindedir. Ortalama enerji tüketimi otomobillerin 17.2 kWh/ 100 km düzeyinde olmasıyla piyasada ön plana çıkmayı başarıyor. Mercedes Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi için tıklayınız!

Mercedes YENİ EQS Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

Mercedes YENİ EQS Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

Otomobil teknolojisinin her geçen gün gelişim göstermesiyle beraber elektrikli araçlar 2023 yılında popüler hale gelmiştir. Mercedes YENİ EQS Serisi araçların kampanyalı fiyat listesi aracı satın almayı düşünen sürücüler tarafından merak ediliyor. Her şeyden önce bu araçların günümüzde fiyatlarının oluşumunda donanımsal özellikler ve teknik özellik paketleri doğrudan rol oynuyor.

Araçların tam elektrikli özelliklere sahip olması ve yakıt dostu olmaları onları piyasada önemli bir konuma getiriyor. Ek olarak araçların günümüzde çekiş özelliklerini incelediğimizde RWD özelliklerine sahip durumdadır. Kapı sayısı olarak 5 olmasıyla beraber 750 KG treyler yükü araçlarda bulunan özelliklerden bazıları konumundadır. Dijital klima sistemi, hız sabitleme sistemi, multimedya ekran, yokuş kalkış desteği gibi özellikler araçlarda mevcuttur. Mercedes YENİ EQS serisi fiyat listesi ve özellikleri Heritage Edition ve Performance için;

MarkaModelFiyat
Mercedes YENİ EQS SerisiHeritage Edition5.861.500TL
Mercedes YENİ EQS SerisiPerformance6.346.000TL
Mercedes YENİ EQS Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi
Mercedes YENİ EQS Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Mercedes YENİ EQS Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

ÖTV indirimi günümüzde kişilere ekonomik olarak araç satın alma olanağı sağlar. Araçların ÖTV oranlarını incelediğimizde araçların %110 oranında ÖTV oranına sahip olduğu biliniyor. Ek olarak araçların günümüzde %18 KDV oranına sahip olduğunu bilmekteyiz. Böylelikle araçların toplam vergi oranı %128 olarak ön plana çıkmış oluyor. Ülkemiz sınırları içinde yaşayan ve T.C. vatandaşlığına sahip olan %90 engel durumu bulunan kişiler araçları ÖTV’siz olarak satın alabiliyorlar.

Ek olarak bu kişiler aynı zamanda %18 KDV oranından da muaftırlar. Böylelikle %108 oranında vergi indiriminden faydalanarak araçları satın alma avantajına sahiptir. Bununla beraber %40 ile %89 arasında engel durumu bulunan kişiler araçları %27 ÖTV indirimiyle satın alma imkanına sahiptirler. ÖTV indirimiyle birlikte Mercedes YENİ EQS serisi fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelFiyat
Mercedes YENİ EQS SerisiHeritage Edition4.650.545TL
Mercedes YENİ EQS SerisiPerformance5.253.305TL
Mercedes YENİ EQS Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın