Mercedes Yeni EQB Serisi Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Mercedes Yeni EQB serisi fiyat listesi ve özellikleri konusunda merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz! Elektrikli araç segmentinin en kaliteli ve üst modeli olarak ön plana çıkan Mercedes Yeni EQB serisi araçları 292 PS elektrik gücüyle piyasada biliniyorlar. Araçların maksimum sürat özelliklerini incelediğimizde 160 Km/h 99 Mph düzeyinde olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Serinin en güçlü segmentlerine sahip olmasıyla bilinen bu araçlar 520 Nm toplam elektrik torku özelliklerine sahip durumdadır.

Maksimum hızlanma değerleri incelendiğinde araçların 6.2 saniye olanaklara sahip olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Ek olarak araçlar günümüzde AWD çekiş sistemine sahip olmasıyla ön plana çıkmayı başarıyorlar. Şanzıman özellikleri incelendiğinde araçların günümüzde 1 vites Direct Drive özelliklerde olduklarını gözlemleyebiliyoruz.

Kasa tipi olarak araçlar SUV model olarak ön plana çıkarken, dingil mesafesi olarak ise araçların 282.9 cm özelliklerde olduklarını biliyoruz. Yerden yükseklik özellikleri araçların 15.4 cm olarak ön plana çıkıyor ve arka dingil genişliği araçların 158.4 cm düzeyindedir. Treyler yükü özellikleri serinin araçlarında 1800 Kg olurken ortalama olarak bu değerde 3968 Ibs düzeyine denk gelmektedir. Koltuk sayısı özellikleri ise serinin araçlarında 5-7 olarak ön plana çıkıyor.

Mercedes Yeni EQB Serisi Yakıt Tüketimi

Serinin araçlarının yakıt tüketimlerini incelediğimizde araçların ortalama enerji kapasitelerinin 13.9 kWh özelliklere sahip olduğu biliniyor. Aynı zamanda günümüzde araçların 419 WLTP menzil kapasitesine sahip olduğu ve 478 menzil NEDC özellikleriyle ön plana çıktığını biliyoruz. Serinin araçları günümüzde Lityum-iyon özelliklere sahip durumdadır.

Kasa tipi olarak araçlar SUV model özelliklere sahip durumdadır. Şarj süresi özelliklerine baktığımızda serinin araçlarının ortalama olarak 06:39 şarj süresine sahip olduğunu biliyoruz. Hızlı şarj özellikleri ise araçların günümüzde 00:30 olarak ön plana çıkıyor. Güç özelliklerine baktığımızda ise serinin araçlarının 100 Kw DC özelliklerde olduğu bilinen detaylardan en önemlisidir.

 Yükseklik özellikleri araçların 166.7 cm olarak ön plana çıkarken, dönüş açısı 11.7 m olarak kaydedilmiştir. Ağırlık güç ilişki özellikleri 7.2 kg olarak ön plana çıkıyor. Akü kapasitesi olarak ise araçların günümüzde 66.5 kWh özelliklerde olduğunu biliyoruz.  Bagaj kapasitesi özellikleri araçların günümüzde ortalama olarak 495 LT olarak bilinir. Ön frenlerde hava soğutmalı diskler araçlarda mevcut olan özelliklerden en önemlisi konumunda bulunuyor. Mercedes Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi için tıklayınız!

Mercedes Yeni EQB Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

Kampanyalı fiyat listesi incelendiğinde günümüzde Mercedes araçların donanım paketinden paketine fiyatlarının farklı olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Araçlar serinin en güçlü segmentlerine sahip olmasıyla biliniyor ve alanında elektrikli araç segmentinin en iyisi olarak nitelendiriliyor. Araçların günümüzde dijital klima sistemi başta olmak üzere alaşımlı jant teknolojisi gibi birçok farklı donanımsal özelliklere sahip olduğu biliniyor.

Ek olarak serinin araçlarının özelliklerinde akü batarya kapasitesi üst düzeyde olacak şekilde tasarlanmıştır ve ortalama 30 dakikada %80 şarj özelliği mevcuttur. Treyler yükleri incelendiğinde araçların 1800 kg treyler yüklerine sahip olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Maksimum tork kapasitesi olarak ise serinin araçları günümüzde 520 Nm olarak ön plana çıkıyor. Maksimum beygir güçleri araçların 292 PS düzeyindedir. Mercedes Yeni EQB serisi fiyat listesi ve özellikleri AMG+;

MarkaModelFiyat
Mercedes Yeni EQB SerisiAMG+2.160.500TL
Mercedes Yeni EQB Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi
Mercedes Yeni EQB Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Mercedes Yeni EQB Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

ÖTV indirimi günümüzde birçok açıdan farklılık gösteren bir faktördür. Her şeyden önce Mercedes Yeni EQB serisi araçların ÖTV oranları %60 olarak belirlenmiştir. Elektrikli araçlar olarak ön plana çıkmaları onları piyasada popüler yapan en önemli faktörlerden bazıları konumundadır. Ek olarak araçların ÖTV oranlarını etkileyen en önemli detaylardan birisi de silindir hacmi + fiyat listesidir. Bu iki faktör ÖTV oranlarını doğrudan etkiliyor.

Günümüzde Türkiye sınırları içinde yaşayan ve T.C. vatandaşlığı bulunan %90 engel durumu bulunan kişiler araçları ÖTV’siz olarak satın alma avantajına sahiptir. Ek olarak bu süreçte %45 ile %89 arasında engel durumu bulunan vatandaşlarımızda araçları %28 ÖTV indirimli satın alma imkanına erişiyorlar. ÖTV indirimiyle birlikte Mercedes Yeni EQB serisi fiyat listesi ve özellikleri aşağıdaki gibidir;

MarkaModelFiyat
Mercedes Yeni EQB SerisiAMG+1.533.534TL
Mercedes Yeni EQB Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın