Mazda 6 Sedan Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Mazda 6 Sedan fiyat listesi ve özellikleri açısından iddialı bir marka olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Mazda 6 Sedan, Cielo modeli hafif, çok güçlü ve çok yönlü bir aracın özellikleri arasındadır. Yakıt tüketimi düşük, konforlu sürüş konforu, hızlı şarj edilebilme ve kolay sürüş özellikleri sunan Mazda 6 Sedan, Cielo modeli aracının özellikleri arasında yer almaktadır.

Araç, 2.5 litrelik benzinli bir motora sahiptir. Bu motor kapasitesi aynı zamanda 175 beygirlik maksimum güçte çalışmaktadır. Motor, 6 ileri manuel vites veya 6 ileri otomatik vites seçeneğiyle sunulmaktadır. Ayrıca, araca bir otomatik vites seçeneği daha sunulmaktadır. Mazda 6 Sedan, Cielo modeli aracının maksimum hızı 180 km/s olarak günümüzde ön plana çıkıyor.

Mazda 6 Sedan, Cielo sınıfında standart donanım olarak gelmektedir. Arabanın tasarımı ve gücü, ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamanızı sağlamaktadır. Arabanın üstün teknik özellikleri arasında;

  • 2.5 litre Skyactiv-G motor,
  • 6 ileri manuel vites,
  • 5 kollu yürüyüş süspansiyonu,
  • Aktif süspansiyon sistemi,
  • Elektronik park freni,
  • Önden ve arkadan park sensörleri,
  • Aktif direksiyon desteği bulunmaktadır.

Mazda 6 Sedan, Cielo sınıfında arabanın verdiği performans ve konforu size sunmak için geliştirilmiştir.

Mazda 6 Sedan Fiyat Listesi ve Özellikleri

Mazda 6 Sedan Yakıt Tüketimi

Mazda 6 Sedan’ın yakıt tüketimi çok iyi bir seviyede tutulmuştur. Araba, yüksek performanslı 2.5 litrelik Skyactiv-G motoru ile donatılmıştır. Motor, Mazda’nın G-Vectoring Control Plus (GVC Plus) sistemini kullanarak 180 bg gücü ve 250 Nm tork üreterek, 100 km’lik bir yolun yaklaşık 6 litre yakıt tüketimi ile tamamlanmasını sağlar.

Mazda 6 Sedan, kompakt bir sedan olarak konumlandırıldığında, yakıt tüketimine ilişkin özellikleri oldukça etkileyicidir. Yakıt tüketimi, motor boyutu ve performansına bağlı olarak değişir. Mazda 6 Sedan, 2.5 litrelik bir motora sahiptir ve bu motor günümüzde ortalama 26 mil/galon yakıt tüketimi elde etmektedir. Otomobilin yakıt tüketim performansı günümüzde yol koşullarına ve sürücünün sürüş stiline de bağlı olarak değişebilmektedir.

Mazda 6 Sedan, çok kullanışlı bir otomobil olarak benzinli ve dizel motor seçenekleriyle birlikte sunulmaktadır. Yakıt tüketim özellikleri bakımından, Mazda 6 Sedan benzinli motoruyla 5.6 litre/100 km’lik ortalama yakıt tüketimi sağlamaktadır. Dizel motorlu Mazda 6 Sedan ise 4.5 litre/100 km’lik bir ortalama yakıt tüketimine sahiptir. Mazda 6 Sedan aynı zamanda çok yüksek performans ve çevreci özellikler ile de ön plana çıkmaktadır. Mazda Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi için tıklayınız!

Mazda 6 Sedan Kampanyalı Fiyat Listesi

Mazda 6 Sedan Kampanyalı Fiyat Listesi

Son günlerin en çok ön plana çıkan ve bu alanda en çok ilgileri üzerine çeken araçlardan birisi de Mazda araçlar olarak ön plana çıkıyor. Araçlarda günümüzde farklı varyans seçenekleri ve motor seçenekleri mevcut olup teknik özellikleri sürücülerin ilgisini çekmeyi başarıyor.

180 BG özelliklerine sahip olmalarıyla biliniyorlar ve dijital klima sistemleri gibi özellikler araçlarda mevcuttur. Araçlarda ayna zamanda elektrikli ayna sistemi başta olmak üzere hız sabitleme sistemleri, navigasyon göstergesi, akıllı hız sabitleme sistemleri vardır. Ek olarak otomatik frenleme ve ABS sistemleri araçlarda mevcut durumdadır. Otomobillerde günümüzde aynı zamanda alaşımlı jantlarda mevcut olup, deri koltuk özelliklerine sahip oldukları bilinen en önemli donanımsal özelliklerden bazıları konumundadır. Mazda 6 Sedan fiyat listesi ve özellikleri Powe Sense için;

MarkaModelFiyat
Mazda 6 SedanSKY-G AT Powe Sense1.448.150TL
Mazda 6 SedanSKY-G AT Powe Sense Beyaz1.457.300TL
Mazda 6 Sedan Kampanyalı Fiyat Listesi
Mazda 6 Sedan ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Mazda 6 Sedan ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

ÖTV indiriminin oluşumunda günümüzde rol oynayan birçok faktör mevcut olup özellikle silindir hacmi ve fiyatlar doğrudan ÖTV oranlarında etkilidir. ÖTV oranları incelendiğinde araçların günümüzde %60 ile %80 arasında değişen ÖTV oranlarına sahip olduğunu biliyoruz. Ek olarak araçları günümüzde engel durumu %90 olan kişiler ÖTV’siz olarak satın alma imkanına sahiptir ve böylelikle ekonomik olarak araçları satın alabiliyorlar.

ÖTV indirimi söz konusu olduğunda araçlar he açıdan sizlere en ekonomik avantajları sunuyor. %45 ile günümüzde %89 arasında engel durumu bulunanlar araçları %27 indirimli olarak satın alma imkanına sahiptir. Ek olarak bu süreçte %18 KDV vergisinden de kişiler muaf olup uygun fiyatlara araçları satın alabiliyorlar. Mazda 6 Sedan fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimiyle birlikte;

MarkaModelFiyat
Mazda 6 SedanSKY-G AT Powe Sense1.250.130TL
Mazda 6 SedanSKY-G AT Powe Sense Beyaz1.264.560TL
Mazda 6 Sedan ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın