Hyundai IQNIQ 5 Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Hyundai IQNIQ 5 fiyat listesi ve özellikleri 2023 yılında güncellendi! Bu yazımızda Hyundai IQNIQ 5 güncel fiyatlarına yer verdik! Son günlerin hiç tartışmasız piyasada ilgileri üzerine çeken araçların başında Hyundai IQNIQ 5 araçlar geliyor. Motor tipi özellikleri olarak ‘’Kalıcı Mıknatıslı Senkron Motor’’ özelliklerine sahiptirler. 4×2 Progressive donanım paketiyle piyasaya sürülmüşlerdir ve 125 maksimum güç kapasitesine sahiptirler. 170 PS özellikleriyle bilinirler ve araçların günümüzde maksimum tork kapasitesi olarak 350 Nm özelliklere sahip durumdadır.

Vites özelliklerini incelediğimizde araçların tek vitesli redüktör şanzıman özelliklerine sahiptir. Maksimum hız kapasitesi olarak ise bu araçların günümüzde 185 km / saat olarak ön plana çıktıkları bilinen detaylardan birisidir. Maksimum hızlanma değerlerini incelediğimizde bu araçların 8.5 saniye özelliklere sahip olduklarını biliyoruz. Aynı zaman Hyundai IQNIQ 5 araçların günümüzde menzil kapasitesi de oldukça geniştir ve uzundur.

Menzil kapasitesi olarak araçlar 384 km özelliklere sahiptir. Çekiş sistemi özellikleri incelendiğinde araçların 4×2 özelliklere sahip 4635 uzunluk özelliklerine hakim olduklarını bilmekteyiz. 1890 genişlik, 1605 yükseklik kapasitesi araçlarda bulunan diğer özelliklerden bazıları konumundadır ve araçlar günümüzde 160 yerden minimum yüksekliktedir. 3000 AKS mesafesine sahiptirler.

Hyundai IQNIQ 5 fiyat listesi ve özellikleri

Hyundai IQNIQ 5 Yakıt Tüketimi

Hyundai IQNIQ 5 elektrikli motor kapasitesine sahiptir ve enerji tüketimi olarak günümüzde 16.7 kWh 100 km özelliklere sahip durumdadır. CO2 emisyon değeri özelliklerini incelediğimizde bu araçların günümüzde 0 gr-km özelliklere sahiptir. Lityum iyon batarya kapasitesi olarak araçların 58 kWh özelliklere sahip olduklarını bilmekteyiz.

 Araçların dahili AC şarj süresi özellikleri 11 kW olarak belirlenmiş olup, şarj süresi 46 dakikada %80 olarak belirlenmiş durumdadır. Şarj süresi tam dolumda ise 4 saat 59 dakika olarak ölçülmüştür. Çekiş sistemi özelliklerini incelediğimizde bu araçların günümüzde 4×2 özelliklere sahip olduğunu biliyoruz. Uzunluk özellikleri araçların 4635 mm, genişlik özellikleri ise araçların günümüzde 1890 mm düzeyindedir.

AKS mesafesini incelediğimizde Hyundai IQNIQ 5 araçların 3.000 AKS özelliklere sahip olduğunu biliyoruz ve 527 litre bagaj hacmiyle sürücülere konfor sunuyorlar. Hız sabitleme sistemi, ESC , yol kalkış desteği gibi özellikler araçlarda bulunuyor. Ek olarak araçların ABS sistemlerinin de olduğunu bilmekteyiz. VSM-BAS- TCS sistemleri gene bu araçlarda ön plana çıkan özellikler olarak bilinir. Hyundai güncel kampanyalı fiyat listesi için tıklayınız!

Hyundai IQNIQ 5 Kampanyalı Fiyat Listesi

Hyundai IQNIQ 5 Kampanyalı Fiyat Listesi

Hyundai IQNIQ 5 kampanyalı fiyat listesinin oluşumunda günümüzde araçların donanım paketleri başta olmak üzere tasarım paketleri doğrudan rol oynayan faktörlerdir. Araçların aynı zamanda ülkeden ülkeye değişen vergi oranları da fiyatlar da etkili olan unsurlardan bazıları konumundadır. Günümüzde araçların KDV oranları %18 olarak belirlenmiştir.

 Hyundai IQNIQ 5 araçlar donanımsal özellikleriyle ilgileri üzerine çekmeyi başarıyor. Hava süspansiyon sistemi başta olmak üzere araçlarda ön far sistemi kol dayama sistemleri elektrikli ayna sistemleri bulunan özelliklerdir. Ek olarak araçlarda elektrikli motor sisteminin hakim olduğunu bilmekteyiz ve araçlar HAC sistemine sahiptirler. HAC sistemi günümüzde yol kalkış sistemi olarak bilinir ve Hyundai IQNIQ 5 araçlarda mevcut düzeydedir. Hyundai IQNIQ 5 fiyat listesi ve özellikleri Progressive 125KW ile 225KW için;

MarkaModelFiyat
Hyundai IQNIQ 5Progressive 125KW1.654.000TL
Hyundai IQNIQ 5Progressive 225KW1.990.000TL
Hyundai IQNIQ 5 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Hyundai IQNIQ 5 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Hyundai IQNIQ 5 ÖTV oranlarını incelediğimizde araçların ÖTV oranlarının %60 ile %110 arasında farklılıklar gösterdiğini bilmekteyiz. ÖTV oranlarının oluşumunda rol oynayan en önemli faktörlerin başında silindir hacmi geliyor. Silindir hacmine bağlı olarak fiyatlarda farklılıklar gösterebileceği gibi kişilerin engel durumu da fiyatların oluşumunu etkiler.

Engel durumu %90 seviyesinde ve üstünde olan bireyler araçları ÖTV muafiyetsiz olarak kolaylıkla satın alma ayrıcalığına sahiptir. Ek olarak bu süreçte kişiler %18 KDV’den de muaftırlar. Günümüzde aynı zamanda %40 ile %89 arasında engeli bulunan kişilerde araçları %27 ÖTV indirimli olarak satın alabiliyorlar. Böylece ekonomik araçlar satın alma fırsatlarına erişiyorlar. Araçların günümüzde elektrikli motorlu olması onları piyasada ön plana çıkaran daimi özelliklerdendir.

MarkaModelFiyat
Hyundai IQNIQ 5Progressive 125KW995.435TL
Hyundai IQNIQ 5Progressive 225KW1.035.435TL

Hyundai IQNIQ 5 fiyat listesi ve özellikleri konusunda dair merak edilenlere bu yazımızda yanıtlar verdik!

Yorum yapın