Hyundai Accent Nasıl? Alınır mı? Accent Era Teknik Özellikler, Yorumlar

Hem bireysel hem de ticari olarak oldukça fazla kullanıma sahip Hyundai accent ve Era modeller Türkiye’de en çok satışı olan araçlar arasında yerlerini alırlar. Geçmişten günümüze kadar gelen ve hala da binlerce kullanıcısı olan bu araçlar hem kullanışlı hem de oldukça cep dostu araçlardır. Günümüz şartlarında cep dostu olması o aracı alınabilir hale getirmektedir. Accent modelleri ilk olarak 1994 yıllarında üretilmeye başlamış ve oldukça ses getirmiştir. İlk yıllarca binlerce satış rekoru kıran araçlar olarak anılmaktadır. 15-20 bin TL arasında alınabilecek araçların başında da Accent modelleri gelmektedir. Uygun bütçeli bir araba almak istiyorsanız bu seçim sizi asla üzmeyecektir.

Taksi kullanan kişilerin Accent Era tercih etmelerinin altında da bir sebep yatıyor tabi ki. Hem az yakıt tüketimi hem de yedek parça fiyatlarının ekonomik olması bu aracı alınabilir yapmaktadır. Yakıt tüketimi ve parça konusunda sorunu olmayan bir araba her zaman üç adım önde olmaktadır.

Peugeot 206 Alınır mı? Nasıl Bir Araba ?

Hyundai Accent Nasıl Araba? Alınır mı?

Accent ve Era modellerinde herhangi bir kronik arıza vs yoktur. İç döşemeleri, kapı döşemeleri oldukça rahat arabadır. Accent yol tutuşu oldukça iyidir. Aracın diğer modellere göre yere biraz daha yakın olması tutuşu artırıyor ve güvenli bir sürüş sağlıyor.

  • Türkiye’de yumurta kasa olarak adlandırılan modeller 2000 yılına kadar ki olan araçlardır.
  • 2000- 2003 modellere milenyum kasa adı verilmiştir.
  • 2003, 2004, 2005 ve 2006 modellere ise  Admire modeli denilmekte.
  • 2006 ve sonrasında ise Era adı altında devam etmiştir.
  • LS ve LX modelleri karbüratörlü motor kullanmaktadır.( yakıt tüketimi oldukça düşüktür.)
  • Diğer alt modelleri ise enjektörlü motor kullanır.
  • 1.3 hacimli 70 HP,
  • 1.5 hacimli 92 HP ve
  • 1.5 hacimli 105 HP’lik motor alternatifleri mevcuttur.

ÖNEMLİ BİLGİ: Aracınızın şaşe numarasına bakarak aracın nerede üretildiğini anlayabiliyorsunuz. Eğer ŞAŞE No K harfi ile başlıyorsa Güney Kore, N harfi ile başlıyorsa Türkiye üretimidir. Zaten bu araçların Türkiye piyasasında çok tutmasının sebeplerinden birisi de Türkiye’de üretimin yapılması kaynaklıdır.

Hyundai Accent aracınızın üretim ülkesini merak ediyorsanız buna bakması çok basittir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Skoda Scala Hatchback Tanıtıldı

Motorda bulunan ŞAŞE NO ‘N’ harfi ile başlıyorsa TÜRKİYE üretimi olmaktadır.

ŞAŞE NO ‘K’ harfi ile başlamışsa da Güney Kore üretimi bir araca sahipsiniz demektir.

Hyundai Accent Era Kullanıcı Yorumu

Türkiye’de sıklıkla tercih edilen bir model olarak karşımıza çıkan Hyundai Accent Era, yarı kompakt bir otomobildir. Dört kapısı ve beş koltuğu olmakla birlikte küçücük bir kabini olan çok küçük bir araba kategorisinde yer almaktadır. Arka koltuk dar ve fazla diz mesafesi yoktur. Ayrıca bagaj çok küçük olduğu için bagajda fazla yer bulunmamaktadır. Hyundai Accent Era kullanıcı yorumlarına baktığımız zaman karşımıza birbirinden farkı yorumlar çıkmaktadır. Özellikle performans ve yakıt tüketimi konusunda beğeni yorumlarının sayısı fazla olmakla birlikte aracın fiyat ve kalite dengesi gözettiği de ifade edilmektedir. Bu modelde; klima ve elektrikli camlar gibi standart özelliklerin yanı sıra uydu radyo, ısıtmalı koltuklar, anahtarsız giriş ve daha fazlası gibi isteğe bağlı ekstralarla birlikte karşımıza çıkmaktadır.

Hyundai Accent Era güncel fiyatları
Hyundai Accent Era güncel fiyatları

Hyundai Accent Era hangi motor kullanıyor?

Hyundai Accent Era motor seçenekleri söz konusu olduğu zaman 1.3 hacimli 86 HP ve 1.5 hacimli 92 HP gibi motor seçenekleri karşımıza çıkmaktadır. Yine 1.5 hacimli 105 HP ile 1.6 hacimli 104 HP motor seçenekleri de karşımıza çıkmaktadır. Yine Hyundai Accent Era motor seçenekleri gündeme geldiği zaman dizel 1.5 CRDİ 88 HP seçeneği de karşımıza çıkmaktadır. Hyundai Accent Era, 192 beygir güç ve 195 tork üreten 2.0 litrelik T-GDI motora sahip bir performans otomobili olarak ön plana çıkmaktadır. Accent Era’nın standart şanzımanın yanı sıra farklı şanzıman özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir.

Hyundai Accent Era güncel fiyatları
Hyundai Accent Era güncel fiyatları

Hyundai Accent Era güncel fiyatları

2023 yılı itibariyle Hyundai Accent Era güncel fiyatları ikin el piyasasında 220 bin TL ile 300 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu aşamada Hyundai Accent Era’nın fiyat aralığının değişmesinde aracın modeli ve kilometresi gibi kriterler karşımıza çıkmaktadır.  Hyundai Accent Era dört donanım seçeneğiyle karşımıza çıkmaktadır. Bu durum Hyundai Accent Era fiyatları konusuna da doğrudan etki etmektedir. Bu aşamada Hyundai Accent Era donanımsal özellikleri bakımından; SE, SEL, Sport ve Limited seçenekleri halinde karşımıza çıkmaktadır. Sonuç olarak Hyundai Accent Era güncel fiyatlarının piyasa koşullarına bağlı olara değişiklik gösterdiğini ifade edebiliriz.

Yorum yapın