Hyundai Accent Nasıl? Alınır mı? Accent Era Teknik Özellikler, Yorumlar

Hem bireysel hem de ticari olarak oldukça fazla kullanıma sahip Hyundai accent ve Era modeller Türkiye’de en çok satışı olan araçlar arasında yerlerini alırlar. Geçmişten günümüze kadar gelen ve hala da binlerce kullanıcısı olan bu araçlar hem kullanışlı hem de oldukça cep dostu araçlardır. Günümüz şartlarında cep dostu olması o aracı alınabilir hale getirmektedir. Accent modelleri ilk olarak 1994 yıllarında üretilmeye başlamış ve oldukça ses getirmiştir. İlk yıllarca binlerce satış rekoru kıran araçlar olarak anılmaktadır. 15-20 bin TL arasında alınabilecek araçların başında da Accent modelleri gelmektedir. Uygun bütçeli bir araba almak istiyorsanız bu seçim sizi asla üzmeyecektir.

Taksi kullanan kişilerin Accent Era tercih etmelerinin altında da bir sebep yatıyor tabi ki. Hem az yakıt tüketimi hem de yedek parça fiyatlarının ekonomik olması bu aracı alınabilir yapmaktadır. Yakıt tüketimi ve parça konusunda sorunu olmayan bir araba her zaman üç adım önde olmaktadır.

Hyundai Accent Nasıl Araba? Alınır mı?

Accent ve Era modellerinde herhangi bir kronik arıza vs yoktur. İç döşemeleri, kapı döşemeleri oldukça rahat arabadır. Accent yol tutuşu oldukça iyidir. Aracın diğer modellere göre yere biraz daha yakın olması tutuşu artırıyor ve güvenli bir sürüş sağlıyor.

  • Türkiye’de yumurta kasa olarak adlandırılan modeller 2000 yılına kadar ki olan araçlardır.
  • 2000- 2003 modellere milenyum kasa adı verilmiştir.
  • 2003, 2004, 2005 ve 2006 modellere ise  Admire modeli denilmekte.
  • 2006 ve sonrasında ise Era adı altında devam etmiştir.
  • LS ve LX modelleri karbüratörlü motor kullanmaktadır.( yakıt tüketimi oldukça düşüktür.)
  • Diğer alt modelleri ise enjektörlü motor kullanır.
  • 1.3 hacimli 70 HP,
  • 1.5 hacimli 92 HP ve
  • 1.5 hacimli 105 HP’lik motor alternatifleri mevcuttur.

ÖNEMLİ BİLGİ: Aracınızın şaşe numarasına bakarak aracın nerede üretildiğini anlayabiliyorsunuz. Eğer ŞAŞE No K harfi ile başlıyorsa Güney Kore, N harfi ile başlıyorsa Türkiye üretimidir. Zaten bu araçların Türkiye piyasasında çok tutmasının sebeplerinden birisi de Türkiye’de üretimin yapılması kaynaklıdır.

Hyundai Accent aracınızın üretim ülkesini merak ediyorsanız buna bakması çok basittir.

Motorda bulunan ŞAŞE NO ‘N’ harfi ile başlıyorsa TÜRKİYE üretimi olmaktadır.

ŞAŞE NO ‘K’ harfi ile başlamışsa da Güney Kore üretimi bir araca sahipsiniz demektir.

Puan ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.