Ford Tourneo Custom Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Ford Tourneo Custom fiyat listesi ve özellikleri gündeme geldiği zaman versiyonlara göre farklı seçeneklerden söz edebiliriz. Ford Tourneo Custom araçlar 2198 cc silindir hacmiyle piyasada varlık gösteren araçlar olarak biliniyorlar. Yakıt tipi olarak günümüzde araçların dizel motorlu oldukları biliniyor. Şanzıman türü olarak manuel şanzıman türüne sahip olduğu biliniyor ve beygir gücü olarak toplam 155 HP güç kapasitesine sahip olduğu biliniyor. Ford Tourneo Custom kapı sayısı olarak 5’tir, çekiş özellikleri olarak ise önden çekişli araçlardır.

Araç türü olarak araçların ticari sınıf türe sahip olduğu biliniyor ve silindir adedi olaraksa 4 adettir. Çift akü özelliklere sahip olmalarıyla beraber yakıt hattı ısıtıcı sistemi de araçlarda mevcuttur. Besleme tipini incelediğimizde Ford Tourneo Custom araçların turbo besleme tipine sahip olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Alt seri 300L olarak bilinir ve Titanium donanım paketi en çok satışı yapılan donanım paketi olarak ön plana çıkar.

Maksimum tork kapasitesi Ford Tourneo Custom araçların 385 Nm olarak ön plandadır. Aynı zamanda maksimum hız kapasiteleri incelediğimizde Ford Tourneo Custom araçların 157 km-s düzeyinde olduğu gözlemleyebiliyoruz. Vites tipi özellikleri bakımından ise 6 ileri özelliklere sahiptirler.

Ford Tourneo Custom fiyat listesi ve özellikleri

Ford Tourneo Custom Yakıt Tüketimi

Ford Tourneo Custom yakıt tüketimi özellikleri incelendiğinde karma yakıt tüketimlerinin 6.5 litre özelliklere sahip olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Yakıt tipleri özellikleri ise araçların dizel motorlu olarak ön plana çıkıyor. Bu durumda onları ekonomi dostu araçlar yapan en önemli detay unsurlarından bazıları konumundadır.

Şehir içi yakıt tüketimlerini incelediğimizde araçların günümüzde 7.3 litre yakıt tükettikleri biliniyor. Şehir dışı yakıt tüketimleri incelendiğinde ise 6.1 litre yakıt tüketimleriyle ön plana çıkmayı başarıyorlar. Ek olarak Ford Tourneo Custom araçların yakıt kapasitesi günümüzde 80 litre olarak ön plana çıkıyor. LPG sistemi araçlarda mevcut değildir, karma CO2 salınım özellikleri araçların 172 g-km olarak belirlenmiştir.

Çekiş kontrol sistemi araçlarda mevcut olup, şanzıman türü olarak ise manuel vitesli özelliklere sahiptir. Önden çekişli özelliklere sahip olmalarıyla biliniyorlar ve Euro 5 emisyon özellikleriyle ön plana çıkmayı başarıyorlar. Ek olarak Ford Tourneo Custom 5339 mm uzunluk kapasitesine sahiptir, 1986 genişlik, 2020 mm yükseklik özellikleriyle piyasada boy gösteriyor. Boş ağırlık kapasitesini incelediğimizde aracın 2207 kg düzeyinde olduğunu biliyoruz. Ford güncel kampanyalı fiyat listesi için tıklayınız!

Ford Tourneo Custom Kampanyalı Fiyat Listesi

Ford Tourneo Custom Kampanyalı Fiyat Listesi

Donanım paketinden paketine farklılık gösteren Ford Tourneo Custom kampanyalı fiyat listesi son günlerde gündemden hiç düşmüyor.  6 ileri şanzıman tipiyle manuel özellikleriyle ilgileri üzerine çeken bu araçların dizel motorlu özelliklere sahip olduğunu biliyoruz. Dizel motorlu olmaları onları yakıt tasarrufu bakımından ön plana çıkaran detay unsurlardan bazıları konumundadır.

Ek olarak 385 Nm maksimum tork kapasitesiyle piyasada ön plana çıkarlar ve 155 HP beygir gücü özellikleriyle tanınıyorlar. Araçların günümüzde aynı zamanda 157 km-s azami hız kapasitelerinin olduğunu biliyoruz ve önden çekişli araç sınıfına sahip olmalarıyla piyasada varlık gösterdikleri de biliniyor. Günümüzde Ford Tourneo Custom araçların çekiş kontrol sistemi başta olmak üzere hız sabitleme sistemleri de mevcuttur. Trend ve Titanium Plus için Ford Tourneo Custom fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelFiyat
Ford Tourneo CustomTrend708.200TL
Ford Tourneo CustomTitanium Plus922.400TL
Ford Tourneo Custom ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Ford Tourneo Custom ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

ÖTV indiriminin oluşumunda günümüzde rol oynayan iki anahtar faktör bulunuyor. Bunlar; silindir hacmi + engel durum + aracın fiyatı olarak ön plana çıkıyor. ÖTV oranlarını incelediğimizde Ford Tourneo Custom araçların %60 ile %80 arasında ÖTV oranına sahip olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Ülkemizde yaşayan ve %90 seviyesinde engeli bulunan vatandaşlarımız Ford Tourneo Custom araçları ÖTV’siz olarak ekonomik koşullar altında satın alabiliyorlar.

 Gene %50 ile %89 arasında engel durumu mevcut olan kişilerde araçları %27 indirimli olarak satın alma ayrıcalığına erişiyorlar. Ek olarak araçların KDV oranı da günümüzde %18 olarak kabul edilmiştir. Elektrikli far sistemi, fren sabitleyici, otomatik frenleme, dijital klima, dokunmatik ekran, hava sensörleri gibi özellikler Ford Tourneo Custom araçlarda mevcut durumdadır. Ford Tourneo Custom fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimli seçenekler aşağıdaki gibidir;

MarkaModelÖTV
Ford Tourneo CustomTrend395.993TL
Ford Tourneo CustomTitanium Plus488.125TL
Yorum yapın