Eskişehir Oto Ekspertiz Uzun Mesafe Sürüş Önlemleri

Türkiye’de yaşayan milyonlarca araç sahibi sıklıkla uzun seyahatlere çıkmayı tercih ediyor. Genellikle iş ve ziyaretler için çıkılan yolculuklarda sizi ve sevdiklerinizi korumak için aracınızı trafiğe hazırlamak oldukça önemli bir konu. Aracınızın evinizden ve sürekli hizmet aldığınız oto-tamircilerden uzakta arızalanması oldukça zor bir durumun başlangıcı olabilir. Sizin için geliştirdiğimiz garantili ve sigortalı bakım paketleri ile yolda kalmak başlı başına bir sorun olmaktan çıkıyor. Aylık, 3 aylık, 12 aylık olarak sunulan sigorta paketleri ile aracınızın bakımını disiplinli olarak takip edebilirsiniz. Bu sırada çıkabilecek yol sorunlarında hiçbir ekstra masrafa gerek kalmadan yol yardımı, ücretsiz ulaşım ve konaklama ile mağduriyet yaşamazsınız.  

Özellikle evden uzakta yolda kalmış olmak neyle karşılaşacağını bilememek endişe verici olabilir. Experix kurumsal bir oto ekspertiz firmasıdır ve birçok önemli noktada şubelerimiz bulunur. Bu da her zaman ulaşılabilir bir firma ile anlaşmanızın önemli bir unsurudur.  

Uzun yolda dikkat edilecek önemli bir detay aracınızın tamamen trafiğe hazır olmasıdır. Güvenlik önlemleri tamamlanmamış, sigortasız ve küçükte olsa arızalara sahip bir araçla yolda olmak endişe vericidir. Bu endişe kaynağı az gibi görünse de yol stresinizi ikiye katlayabilir. Nerde ne zaman arıza vereceği belli olmayan bir araç kullanırken trafik ihlalleri meydana gelebilir ve sevdiklerinizi riske atmanız kaçınılmaz olacaktır.  

Yola çıkmadan önce bazı tedbirlerin alınmış olması, uzun yolda bile sürüş deneyimini %100 olumlu etkileyebilir. Bazı bakım rutinler atlanmış olabilir; yine de iyi bir sürüş için en önemli iki sistemin sorunsuz çalışıyor olması zaruridir. Motor ve fren sisteminizin düzgün çalışabilir durumda olduğundan emin olmak için size uygun Eskişehir oto ekspertiz paketlerimizden birini seçerek güvenle yola çıkabilirsiniz.  

Temel araç bakım rutinleri unutulmuş olsa da bunları tekrar hatırlamada ve gözden geçirmede fayda var. İşte önemli birkaç kontrol noktası. 

  • Aracınızın sıvılarını kontrol edin 
  • Motor ve fren sistemlerinde sorun olmadığından emin olun. 
  • Lastiklerinizin rotasyonunun düzgün olduğundan ve dişlerinin yeterince sağlam olduğundan emin olun. 
  • Alt kaputta herhangi bir çatlama, aşınma, kopma belirtisi olup olmadığını kontrol edin 
  • Son olarak hava filtreleri, soğutucu sistemler, silecekler, hortumlar, akü, kayışlar ve lastik basıncınızı kontrol edin. Özellikle yağışlı ve soğuk havalarda sileceklerin sorunsuz çalışması önemlidir.  Bütün bunlar için yeterli vaktinizin olmadığını düşünüyorsanız bizimle irtibata geçerek tek seferde bütün kontrollerinizi yaptırabilirsiniz.

Bakım paketi dışında bu sayılan parçaların bakımı nispeten ucuzdur. İyi bir motor için küçük bir maliyetle istediğiniz her zaman yola hazır olabilirsiniz.  

Gelişen teknolojinin getirilerinden birisi önleyici bakım programlarının uygulanabilir olmasıdır. Hassas ölçüm cihazları ile ölçülen araç performans değerleriniz tam bir rapor haline size aktarılır. Küçük iyileştirmeler ile uzun yollarda bile rahatlıkla ve güvenle yol alabilirsiniz.  

Temel bakım rutinleri her araç için uygundur ancak eski araçlar için daha fazla müdahale gerekebilir. Uzmanlardan oluşan ekibimizle aracınızın zayıf noktalarını kolaylıkla tespit eder ve yönlendirme için bir başlangıç sunabiliriz. Eskişehir Experix alanında uzman ve donanımla kadrosuyla müşterilerin ihtiyaçlarını önemser ve uygun çözümler üretir. Aracınız Check-Up’tan çıktıktan sonra  (belirtilen mesafelerde) binlerce km bizim güvencemiz altındadır.  

Uzun yol sürüş deneyimi için yolda karşılaşılabilecek arızalarda yanınızda bulundurmanız gerekenlere makalemizden göz atabilirsiniz.  

Uzun yol için önemli bir bakım önerisi tekerleklerinizin rotasyonudur. Araç dengenizi kontrol ettirin sorunun kaynağını bulun. Uzun yollarda direksiyon hakimiyeti önemlidir ve istemeden yoldan çıkmamanın ipucu aracınızın doğru rotasyonda ilerlemesidir. Süspansiyon sorunlarını ortadan kaldırarak yüzlerce lira yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz.  

Uzun mesafe yolculuğunuz için size en uygun sigortalardan birini alarak ücretsiz yol yardımlarımızdan faydalanabilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.