Doblo 1.3 Triger Seti Kaç Binde Değişir

Doblo 1.3 Multijet araçlarda zincir seti mevcuttur. Bu setin zamanında değişmesi gereklidir. Doblo 1.3 Triger seti kaç binde değişir gibi konularda kullanıcılarımıza servislerden alınan bilgiler sunulmaktadır.

Doblo 1.3 Triger Seti Kaç Binde Değişmeli ?

Doblo 1.3 triger zinciri servisten alınan bilgilere göre ortalama 5 yıl/160.000km aralığında değiştirilmelidir.

Günümüz de triger zinciri değişiminde kimi usta ses gelene kadar binilmesini söylemektedir. Kimi ustada 150bin Km’ye kadar triger zincirinin dayandığını ve bu süre ilerlediğinde kopacağını söyler. Fakat doblo 1.3 Mjet 2014 modelin kitapçığında triger zincirinin 5 yıl/160.000 km aralığında değiştirilmesi yazmaktadır.

Doblo Triger Seti Nerede Değiştirilir ?

Doblo model aracınızın triger setini bir Fiat servisinde değiştirebilirsiniz. Yada herhangi bir sanayi sitesinde bulunan ustalar ile iletişime geçerek bu iş için bilgi alabilirsiniz.

Doblo Triger Zinciri Ne Kadara Değişir ?

2022 Doblo triger zinciri değişim fiyatı için alttaki bağlantıya tıklayarak yorum kısmından ustamıza sorabilirsiniz. Doblo 1.3 veya 1.6 hangi modelin fiyat aralıklarını öğrenmek istiyorsanız yorum kısmından belirtmeniz yeterlidir.

Doblo araçlarınızın triger setlerini zamanında değiştirmeniz tavsiye edilir. Zincir bollaşması sonucunda araçta çekiş düşüklüğü, fazla yakıt tüketimi ve yüksek yakıt tüketimi meydana gelecektir.

Doblo 1.3 Triger Seti Fiyat Listesi

Doblo 1.3 Triger Seti Fiyat Listesi

Marka modelFiyat
Fiat Doblo 1.3 Multijet Triger Zincir Seti 55177460ey Opar850 TL
Fiat Doblo Uyumlu 1.3 Multijet Triger Zincir Seti 55177460ey 1.3950 TL
Fiat Doblo 1.3 Multijet Triger Zincir Seti Kapak Contalı OPAR1100 TL
Fiat Egea 1.3 Multijet Triger Zincir Seti 55177460ey Opar850 TL
Fiat Doblo Zincir Seti 1.3d Multijet 2006–2018 

Doblo 1.3 triger seti, aracınızın motorundaki en önemli parçalardan birisidir. Bu parça eksantrik millerini, krank milini ve su pompasını senkronize eder. Böylece uygun bir yanma döngüsü oluşturmak için pistonlar doğru şekilde zamanlanır. Triger kayışı kopar veya arızalanırsa, tüm silindirlerinize giden sıkıştırma ve gücü kaybedersiniz. Bu da aracınızda yüklü sorunların yaşanmasına neden olacaktır. Bundan dolayıdır ki 100 bin km’de bir triger setini kontrol etmekte fayda vardır.

Triger setinin ne zaman değiştiğini nasıl anlarız?

Triger setinin ne zaman değiştiğini nasıl anlarız?

Aracınızın triger kayışını her 100 bin km’de bir değiştirmenizi önerir. Ancak araç sahiplerinin bunu yapmadan 130 bin km’ye çıkması alışılmadık bir durum değildir. Bu, bakım maliyetlerinden biraz tasarruf etmenin kolay bir yolu gibi görünse de, parça ve işçilik maliyetlerinden birkaç lira tasarruf etmek için motorunuzu aşırı zorlama riskini almaya değmez. Triger kayışı, motorun etrafında dolaşan ve birkaç bileşeni çalıştıran metal bir zincirdir. Triger kayışının kendisi aracın çalışması için hayati öneme sahiptir. Triger kayışının ana amacı, motorunuzdaki valfleri çalıştıran eksantrik milini tahrik etmektir. Şayet sürüş sırasında motordan ses duyuyorsanız mutlaka triger kayışını kontrol etmelisiniz.

Triger kayışımı değiştirmezsem ne olur?

Aracınızın eski veya yıpranmış bir triger kayışıyla sürüyorsanız, ne zaman kopacağını veya tamamen arızalanacağını bilemezsiniz. Bu olduğunda, sıkıştırma döngüleri sırasında pistonun valflerle temasından kaynaklanan dahili hasar nedeniyle motorunuzda ciddi hasara neden olabilir.

Triger kayışı değiştirmek neden önemlidir?

Triger kayışı periyodik olarak değiştirilmelidir. Çünkü sürüş sırasında koparsa motorunuz çalışmayı durdurur ve tamir edilemeyecek şekilde hasar görebilir.

Neden triger kayışımı değiştirmeliyim?

Çünkü; Triger kayışı koparsa; aracınızın kasnakları kırılabilir veya kayabilir. Bu da aracınızın motorunda ciddi sorunlara neden olur.

“Doblo 1.3 Triger Seti Kaç Binde Değişir” üzerine bir yorum

  1. Hayırlı işler
    Doblo 1.3 2014 triger değişimi şu anda kaça mal oluyor.Manisada ustama sordum 4000 4binbeşyüz civarı dedi bana çok fazla geldi.Sizin görüşünüzü almak istedim.
    Simdiden çok çok teşekkür ederim.

    Yanıtla
Yorum yapın