Haberler 791 0

BMW X7 İle Tanışın

Dünyanın en önde gelen markalarının yeni modellerini peşi sıra tanıttığı Los Angeles Auto Show Fuarında, SUV segmentine yeni bir soluk getirecek olan BMW X7 tanıtıldı. Almanya’dan tüm dünyaya yayılan otomotiv devi BMW, SUV kategorilerinin en gelişmiş modelini tanıtarak, amiral gemi tahtını BMW X5’den almış oldu.

Satışlarının 2019 yılı Mart ayında başlayacağı planlanan BMW X7’nin  tüm donanımları X5’in üzerinde olmakla birlikte, BMW 7 Serisinin de lüks ve konforunu beraberinde getirecek. Amerika Birleşik Devletleri’nin Güney Carolina eyaletinde bulunan Fabrikasında üretim faaliyetlerine geçmiş bulunan BMW, diğer tüm pazarlara buradan ihracat yapacak.

Gelecekte tüm lüks SUV sınıfı müşterilerini konsolide etmeyi amaçlayan BMW, daha şimdiden X8 modellerinin üzerinde çalışmaya başladığı bilinmekte.BMW X7 iç tasarımı ve X7 dış tasarımının ne kadar kaliteli olduğunu yukarıda paylaşılan videodan görebilirsiniz.

BMW X7 motor özellikleri

Başlangıç olarak iki motor opsiyonu ile birlikte satılacağı bilinen X7’nin, xDrive40i modeli turbo beslemesine sahip, 6 silindirli yapısı ile 3.0 benzinli motoruyla 340 beygir ve 447 Nmtork gücü üretecek.

Her anlamda eşsiz özelliklere sahip X7’nin, kardeşi olan X5’ten 230 mm daha uzun olduğu açıklandı. 326 litre bagaj hacmi ile birlikte en arka koltuklar katlandığında 740 litre kapasiteye ulaşıyor. İkinci sıra yani orta kısımdaki koltuklar katlandığında bu kapasite 2000 litreyi buluyor. Satışa sunulacak olan X7’nin standart koltuk sıralaması 2-3-2 olacak iken, müşterilerin tercihlerine göre 2-2-2 olarak da satılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir