Audi Q7 Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Audi Q7 fiyat listesi ve özellikleri hakkında merak edilenlere bu yazımızda yanıtlar verdik. Audi Q7 modeli araçlar ülkemizde 50 TDI motor sistemiyle piyasaya sürülen araçlar olarak ön plana çıkıyor. Segmentinin en güçlü kategorisine sahip bu araçları günümüzde 2967 cm3 motor hacmi bulunuyor, böylelikle kişiler ayrıcalıklı bir sürüş konforuna sahip olabiliyorlar.

Öte yandan araçların motor gücü olarak ise sürücülere 286 Beygir Gücüne sahip olmaları onları popüler araçlar yapan özelliklerden bazıları konumundadır. Araçların günümüzde maksimum tork güçleri ise 600 nm olarak kayıtlara geçmiştir. Teknik özellikleriyle ön plana çıkan bu araçların aynı zamanda ağırlık kapasiteleri 2195 kg olarak biliniyor ve maksimum hız kapasitelerinin 241 km-s oldukları bilinen detaylar arasında bulunuyor.

Audi Q7 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

0 ile 100 km hızlanma değerlerinin 6.1 saniyeye tekabül ettikleri bilinen en önemli teknik özelliklerden bazıları konumundadır. Bagaj hacimleri incelediğimizde araçların 865 litre bagaj hacmine sahip olduklarını bilmekteyiz. Yakıt tüketimi olaraksa araçların dizel yakıt türüne sahip oldukları ve elektrikli fren sistemi, otomatik ABS gibi farklı donanımsal özelliklere sahip olduklarını biliyoruz. Ek olarak araçlar bagaj ray sistemi gibi özelliklere de sahip olmalarıyla biliniyorlar.

Audi Q7 Fiyat Listesi ve Özellikleri

Audi Q7 Yakıt Tüketimi

Audi Q7 araçların yakıt tüketimleri son günlerde merak edilen konular arasında bulunuyor. Audi Q7 yakıt tüketimini incelediğimiz de şehir içi yakıt tüketiminin 8,3 ile 8,4 litre arasında farklılık gösterdiğini biliyoruz. Ek olarak şehir dışı yakıt tüketimini incelediğimizde ise araçların 6.3 ile 6.1 litre arasında yakıt tükettikleri biliniyorlar.

Ortalama karma yakıt tüketimi olarak ise araçların günümüzde 7.3 ile 6.9- 100 km hızlanmada yakıt tükettikleri biliniyor. Araçların donanımsal özellikleri de son günlerde ön plana çıkan bazı nitelikler arasında bulunuyor. Örneği bu araçların; arka koltuk Audi müzik arayüzü bulunuyor ve 3 boyutlu Premium ses sistemlerine sahip oldukları bilinen detaylar arasındadır.

Ek olarak uyarlanabilir, havalı süspansiyon sistemleri araçların popülerliğini artıran unsurlardan bazıları ve ön yan hava yastıklarıyla beraber baş hava yastığı sistemleri de araçlarda bulunan bir diğer ekstra özelliklerdendir. Araçların alüminyum döşeme jantlara sahip olduğu ve dövme jant sistemlerinin aktif oldukları biliniyor. S-line donanım paketi kapsamında piyasada varlık gösteren araçların ön koltukların 4 bel desteği sistemi mevcuttur.

Audi Q7 Fiyat Listesi ve Özellikleri

Audi Q7 Kampanyalı Fiyat Listesi

Audi Q7 araçların kampanyalı fiyat listesi son günlerde gündemden hiç düşmüyor. 2967 cm3 motor hacmiyle piyasaya sürülen ve S-Line donanım paketi altında otomotiv piyasasında varlık gösteren Audi Q7 araçlar 286 BG gücüne sahiptir.  3.0 litre motor kapasitesine sahiptir, buradan da anlaşılacağı üzerine motoru çok büyüktür. Bu durumda benzin tüketimi konusunda aracı dezavantajlı duruma getiren faktörlerdendir. Audi güncel kampanyalı fiyat listesi, yıl içerisinde dönemsel olarak güncellenebilmektedir.

Aracın yakıt türü dizeldir, benzin tüketimine baktığımızda ise araçların ortalama olarak yaklaşık 7.3 litre benzin tükettikleri biliniyor. Uyarlanabilir havalı süspansiyon özellikleriyle beraber Matrix LED farlara sahiptir. Dinamik sinyalleri ve parlak dekor elementleri bulunur. Audi Q7 araçlar aynı zamanda geniş bir bagaj ağına sahip araçlar olarak biliniyorlar. Alüminyum tavan çatısı araçlarda mevcuttur. Audi Q7 fiyat listesi;

MarkaModelFiyat
Audi Q750 TDI4.135.905 TL
Audi Q7 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Audi Q7 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Audi Q7 araçlar SUV model araç kategorisi arasında yer alan günümüzün popüler 50 TDI donanım paketiyle ön plana çıkmış araçları konumundadır. Araçların CO2 emisyon değerlerinin 176 g-km olarak ön plana çıktıklarını bilmekteyiz. 9J x 20, 285-45- R20 lastik özelliklerine sahiptir. Günümüz Türkiye’sinde %90 üzerinde engeli bulunan kişiler tamamıyla ÖTV’den muaftırlar. Dolayısıyla ÖTV ödenmeyen araçlar daha uygun fiyatlıdır.

ÖTV indirimine tabidirler. %89 ve aşağısı seviyelerde engeli bulunan kişilerin ise %27 ÖTV indirimine tabi olduklarını bilmekteyiz. Aynı zamanda ekstra olarak %15 KDV indiriminden de bu kişiler yararlanabilirler. Böylelikle ortalama olarak %42 oranında ÖTV indiriminden kişiler yararlanmış oluyorlar. Audi Q7 araçların ÖTV indirimli fiyat listesini merak ediyorsanız aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz;

MarkaModelFiyat
Audi Q750 TDI2.733.903 TL

Böylece Audi Q7 fiyat listesi ve özellikleri konusuna kapsamlı bir şekilde yanıtlar verdik!

Yorum yapın