Audi Q5 Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Audi Q5 fiyat listesi ve özellikleri gündeme geldiği zaman karşımıza modelden modele farklı seçenekler çıkmaktadır. Audi Q5 araçlar günümüzde 2 farklı donanım paketi şeklinde piyasaya sürülmüştür. Bu donanım paketleri 40 TDI quattro ve 45 TFSI quattro olarak ön plana çıkıyor. 40 TDI quattro araçların motor hacimleri 1968 cc3 olarak ön plana çıkıyor. Aynı zamanda bu serinin araçlarının maksimum güç kapasiteleri 204 BG olarak belirlenmiştir.

Araçların maksimum tork gücü ise piyasada 400 nm dolaylarında olduğu biliniyor. Ek olarak 40 TDI quattro donanım paketinde araçların ağırlıkları 1880 kg olarak ölçülmüştür. Maksimum hız kapasiteleri ise 222 km-s olarak ön plandadır. 0 ile 100 km hızlanma değerlerine bakacak olursak 7.6 saniyedir. Bu da aracın üst düzeyde bir performansı ortaya koyduğu anlamına gelmektedir.

Diğer donanım paketi olan 45 TFSI quattro modelde araçların 1984 cc3 motor hacmi bulunuyor ve  265 BG araçlarda bulunan en önemli özelliklerden bazıları konumundadır. Ekstra olarak serinin bu modelinde araçların 370 nm maksimum tork kapasitesi bulunuyor. Ağırlık düzeylerine bakacak olursak bu araçların 1835 kg dolaylarında oldukları biliniyor ve 240 km hızlanma değeri araçlarda bulunan en önemli detaylardan bazıları konumundadır.

Audi Q5 fiyat listesi ve özellikleri

Audi Q5 Yakıt Tüketimi

Audi Q5 araçların yakıt tüketimleri günümüzde donanım segmentine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Bu süreçte serinin ilk donanım paketi olarak ön plana çıkan 40 TDI donanım paketinde araçların dizel model araçlar olarak ön plana çıktıklarını bilmekteyiz. Aynı zamanda yakıt tüketimi olarak araçların şehir dışında 6.4 litre ile 6.5 litre arasında değiştiğini görmekteyiz.

Ekstra olarak araçların şehir içi yakıt tüketimleri ise bu süreçte 4.4 litre ve 4.5 litredir. Ortalama yakıt tüketimleri araçların bu süreçte günümüzde 5.4 litre ile 5.3 litre arasında farklılık gösterdiği biliniyor. Serinin diğer model araçlarında 45 TFSI model segmentinde araçların şehir içi yakıt tüketiminde 8.5 litre- 8.6 litre arasında değiştiği biliniyor.

Şehir dışı yakıt tüketiminde ise 6.5 ile 6.2 litre arasında olduğu ve ortalama yakıt tüketiminin 7.5 ile 7.2 litre olduğu biliniyor. Aynı zamanda bu araçlar segmentinin benzinli araçları olarak biliniyor ve diğer segmente göre daha fazla yakıt harcadıkları biliniyor.  Audi Q5 araçlar günümüzde hem piyasada benzinli hem de dizel yakıt türü kapsamında bulunuyor.

Audi Q5 Kampanyalı Fiyat Listesi

Audi Q5 Kampanyalı Fiyat Listesi

Audi Q5 araçlar son günlerin en popüler segment araçları olarak ön plana çıkıyor ve 204 BG ile 265 BG arasında araçların değişen kategorileri bulunuyor. Maksimum tork sistemlerine baktığımızda ise araçların 400 nm ile 370 nm arasında değiştiği gözlemlenebiliyor. Ağırlık kapasitelerine baktığımızda serinin araçlarının 1880 kg- 1835 kg arasında değiştiği bilinir ve 222 maksimum hız- 240 km maksimum hız arasında değiştikleri biliniyor. Audi güncel kampanyalı fiyat listesi aracın modeline göre değişiklik göstermektedir.

Yakıt tipi olarak dizel ve benzinli araç sınıfına aittirler ve bagaj hacmi bakımından 520 litre hacme sahip oldukları bilinen detaylar arasındadır. Bu süreçte araçların dijital klima sistemi, ABS sistemi, otomatik frenleme sistemi, multimedya akıllı ekran özellikleri, navigasyon özellikleri bulunuyor. Audi Q5 fiyat listesi ve özellikleri aşağıdaki gibidir;

MarkaModelFiyat
Audi Q5Q52.369.074TL
Audi Q5Sportback2.476.749TL

Audi Q5 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Audi Q5 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Audi Q5 ÖTV indirimi günümüzde en çok merak edilen konular arasında bulunuyor. Araçların ÖTV indirimi aracın silindir hacmi başta olmak üzere, fiyat, model, binek modeli gibi faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Motor hacmiyle ve tork gücüyle Audi Q5 araçlar ön plandadır. Audi Q5 fiyat listesi ve özellikleri konusunu dikkate aldığımız zaman fiyat ve performans konusunda üst düzeyde bir tasarım karşımıza çıkar.

Ülkemizde %90 üzerinde engeli bulunan vatandaşlarımız ÖTV’den muaftırlar ve ÖTV’siz bir şekilde araç alabilirler. Aynı zamanda gene ülkemizde %89 ve altında engeli bulunan vatandaşlarımızda %27 oranında ÖTV indiriminden yararlanabilirler. Bu süreçte aynı zamanda %15 oranında KDV indiriminden de faydalanabiliyorlar. Dijital kamera sistemi, akıllı sensör, USB sistemi, otomatik frenleme sistemleri Audi Q5 araçlarda bulunan özelliklerden bazıları konumundadır. Audi Q5 ÖTV indirimli fiyat listesi aşağıdaki gibidir;

MarkaModelÖTV İndirimi
Audi Q5Q51.565.998 TL
Audi Q5Sportback1.637.173 TL

Böylece Audi Q5 fiyat listesi ve özellikleri konusunda detaylarıyla yer verdik.

Yorum yapın