Audi A5 Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Audi A5 fiyat listesi ve özellikleri hakkında merak ettiğiniz ayrıntılı bu yazımıza anlattık. Audi A5 araçlar 1984 cc silindir hacmiyle ön plana çıkan araçlardır, son teknolojik tasarım yapısına sahiptirler. Beygir gücü olarak araçların 245 HP düzeyine sahip olduklarını biliyoruz ve maksimum tork kapasitelerinin 370 nm dolaylarında oldukları bilinen detaylar arasında bulunuyor. 0 ile 100 km hızlanma değerleri 6 saniye olarak belirtilmiştir.

Audi A5 araçlar 2 farklı varyans sistemine sahip bir şekilde piyasaya sürülmüştür. 40 TDI quattro ve 45 TFSI quattro olarak piyasada mevcutturlar. 40 TDI quattro yakıt tipi dizeldir, 45 TFSI quattro yakıt türü ise benzinli olarak ön plana çıkıyor. Araçların iç tasarımsal ögelerine baktığımızda donanımsal açıdan dijital klima sistemlerine, ABS sistemlerine ve LED far sistemlerine sahip olduklarını görüyoruz.

Aynı zamanda dijital multimedya dokunmatik ekran, 16-18 inçlik jantlara sahip olmaları onları popüler yapıyor. Audi A5 araçlar Alman menşeili araçlar olarak ön plandadırlar ve yüksek sürüş konforuna sahip araçlar olarak piyasada varlık gösteriyorlar. Elektrikli açılır bagaj sistemine sahiptirler, park yardım sistemi, hız sabitleme sistemleri mevcut özellikleridir. Audi güncel kampanyalı fiyat listesi 2023 yılında da güncellenmektedir.

Audi A5 Fiyat Listesi ve Özellikleri

Audi A5 Yakıt Tüketimi

Audi A5 yakıt tüketimi olarak karşımıza 2 farklı varyans sistemi çıkmaktadır. Audi A5Sportback 40 TDI araçların yakıt tüketimlerini incelediğimizde 100 km içinde araçların şehir içinde yaklaşık olarak 5.6 litre, şehir dışında ise araçların 4.3 litre yakıt tükettiklerini gözlemleyebiliyoruz. Aynı zamanda ortalama yakıt tüketimi olarak incelendiğinde ise 4.8 litre yakıt tükettikleri bilinen detaylar arasında bulunuyor. Audi A5 fiyat listesi ve özellikleri konusunu araştırırken yakıt tüketimine de dikkat etmek gerekiyor.

Varyansın bir diğer modelinde ise  45 TFSI araçlarda şehir içinde araçların 9.2 litre yakıt tükettiklerini gözlemleyebiliyoruz. Dolayısıyla buradan da anlaşılacağı üzere yakıt dostu bir araç varyansı değildir. Şehir dışında ise bu araçların yakıt tüketimleri 6- 5.9 litre olarak ön plana çıkıyor. Ortalama yakıt tüketiminden bahsetmek gerekirse 7- 7.1 litre ortalama karma yakıt tükettiklerini bilmekteyiz. 

Yakıt tüketimi olarak aynı zamanda ilk varyans dizel yakıt türüne sahiptir, dolayısıyla yakıt tasarrufuyla Türkiye’de ön plana çıkar. 45 TFSI ise benzinli araç kategorisi arasında bulunuyor. Dolayısıyla yakıt tasarrufu konusunda sınıfta kalan bir araçtır. 2 varyansın aynı zamanda silindir hacimleri de farklıdır, ilk varyansın silindir hacmi 1968 cc, iken diğer varyansın 1984 cc düzeyinde oldukları biliniyor.

Audi A5 Fiyat Listesi ve Özellikleri

Audi A5 Kampanyalı Fiyat Listesi

Audi A5 araçlar teknik özellikleri bakımından son nesil segment araçlar olarak ön plana çıkıyorlar, araçların 245 Beygir gücüne sahip oldukları biliniyor. Uzunlukları 4733 mm, genişlikleri 1843 mm, yükseklik boyutları ise 1386 mm dolaylarındadır. Boş ağırlık kapasiteleri olarak araçların ise 1570 kg dolaylarında olduklarını bilmekteyiz, ekstra olarak bagaj hacimleri araçların 465 litredir.

Yakıt deposu özelliklerini incelediğimizde ise 58 litrelik bir kapasite karşımıza çıkıyor. Vites tipi olarak araçların 7 ileri otomatik vites sistemine sahip olduklarını biliyoruz. Elektrikli ayna sistemleri ön ve arka koltuk hava yastığı sistemleri araçlarda bulunan özellikler arasındadır. USB bağlantısı, multimedya dokunmatik ekran, otomatik pencere açma sistemleri araçlarda bulunan özelliklerden bazıları konumundadır. Audi A5 fiyat listesi ve özellikleri aşağıdaki gibidir;

MarkaModelFiyat
Audi A5Cabrio1.987.639TL
Audi A5Coupe1.809.754 TL
Audi A5 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Audi A5 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Audi A5 ÖTV indirimli listesi araçların silindir hacmi başta olmak üzere model düzeyi ve fiyat bilgilerine göre farklılık gösteriyor, dolayısıyla ÖTV indirimini hesaplayabilmemiz için bu bilgilere sahip olmamız gerekiyor. Türkiye’de ÖTV indirimi günümüzde %90 üzerinde engeli bulunanlar için %100’dür.

Dolayısıyla engelli vatandaşlar ÖTV indiriminden %90’ı engeli olduklarında %100 yararlanıyorlar. Audi A5%90’nın atlındaki engelli vatandaşlar için ÖTV indirimi %27 olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda bu süreçte %15 KDV indiriminin de uygulandığını bilmekteyiz. Yüksek sürüş konforu başta olmak üzere, direksiyon kabiliyeti, mükemmel ses sistemi gibi özellikleriyle Audi A5 araçlar tercih edilen araçlar olarak ön plana çıkıyor. Audi A5 ÖTV indirimli fiyat listesi aşağıdaki gibidir;

MarkaModelÖTV İndirimi
Audi A5Cabrio1.313.863TL
Audi A5Coupe1.196.278TL
Yorum yapın